لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۰

٩٨ نفر از جمله يک رهبر مسلمانان شيعه نيجريه در سانحه هوائی جان سپردند


مقامات نيجريه گفتند ٩٨ نفر از جمله يک رهبر مذهبی مسلمانان شيعه در يک سانحه هوائی در شهر "ابوجان" پايتخت آن کشور، کشته شدند.

مقامات گفتند هواپيمای بوئينگ ٧٣٧ که سرنشينان آن شامل ١٠٤ نفر مسافر و خدمه بود اندکی پس از ترک فرودگاه، سقوط کرد. امدادگران شش بازمانده را که شديداً سوخته بودند از ميان لاشه هواپيما، بيرون کشيدند.

در ميان کشته شدگان "محمد ماسيدو" سلطان ايالت شمالی سوکوتو، ذکر شده است. او که رهبر روحانی ٧٠ ميليون مسلمان شيعه نيجريه بود برای شرکت در شورای عالی امور اسلامی نيجريه، در اين پرواز بود.

در ميان شخصيت های ديگر که در هواپيما بوده اند پسر سلطان که سناتور بود، معاون فرماندار سوکوتو، و يک پسر رئيس جمهوری نيجريه بنام شِهو شاگاری، ذکر شده اند.

علت سقوط هواپيما هنوز مشخص نيست. "اُلوسِگون اُباسانجو" رئيس جمهوری نيجريه مراتب تسليت خود را اعلام و دستور انجام تحقيقات را در مورد حادثه، صادر کرده است.

سانحه در چند کيلومتری باند فرودگاه در موقع پرواز که در هوای بد انجام ميشد، روی داد. پرواز بطرف "سوکوتو" بود و شرکت هواپيمائی هم يک شرکت داخلی بود که هواپيماهای آن کهنه هستند. اين چهارمين سانحه هوائی در نيجريه در يکسال اخير است.

XS
SM
MD
LG