لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۷

مسموميت غذائی صدها پليس عراقی


مقامات عراق در حال بررسی مسموميت غذائی صدها پليس در پادگانی در جنوب شرقی بغداد هستند.

«قاسم الموسوی»، يک مقام نظامی عراق، ميگويد روز يکشنبه سيصد و پنجاه تا چهارصد نفر از افراد پليس بعد از صرف غذا بيمار شده اند. آنها بمناسبت ماه مبارک رمضان روزه خود را با صرف غذای افطاری ميشکستند.

عليرغم اينکه وزارت دفاع عراق خبرهای مربوط به تلفات را تکذيب ميکند، ولی به نقل از مقامات گفته ميشود تا کنون چندين نفر جان خود را از دست داده اند.

هنوز معلوم نيست که مسموم کردن غذا عمدی بوده است يا خير.

مقامات عراقی ميگويند چند نفر را در اين رابطه دستگير کرده اند.

در تحولی ديگر، به گفته مقامات رسمی عراق، مردان مسلح روز دوشنبه، امير الهاشمي، يک مقام بلندپايه وزارت دفاع عراق و برادر طارق الهاشمي، معاون رئيس جمهوری عراق را با حمله به محل مسکوني‌اش در شمال غداد به قتل رساندند.

الهاشمی عضو حزب اسلامی عراق، بزرگترين تشکل‌های سني‌مذهبان در پارلمان عراق است. شورشيان عراقی سال گذشته در حمله ديگری خواهر و يک برادر ديگر الهاشمی را به قتل رسانده بودند.

همچنين، يک بمبگذار انتحاری با حمله به يک ايستگاه گشت پليس در شهر تل عفر واقع در شمال عراق يک پليس عراقی را کشت و 11 تن ديگر از جمله غيرنظاميان را مجروح کرد.

در حمله جداگانه‌ای صدها مامور پليس عراقی بعد از غذا خوردن در يک پايگاه نظامی در نومانيه واقع در شرق عراق بيمار شدند. مقامات در حال تحقيق هستند که آيا مسموميت غذائی افراد پليس عمدی بود يا اتفاقي.

XS
SM
MD
LG