لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۸

بررسی مذاکرات سولانا و لاريجانی در نشست وزرای خارجه کشورهای ۱+۵


وزارت امور خارجه آمريکا ميگويد وزيران امور خارجه قدرت های عمده جهان ظرف يکی دو روز آينده بن بست مربوط به برنامه اتمی ايران را مورد مذاکره و مشورت قرار خواهند داد

به گفته شان مک کورميک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، وزيران امور خارجه در کنفرانسی شرکت خواهند کرد تا آنچه را اين هفته خاويه سولانا مسئول سياست های خارجی اتحاديه اروپا از علی لاريجانی سرپرست هيات مذاکره کننده ايران شنيده است، مورد بررسی قرار خواهد داد.

سولانا و لاريجانی گزارش داده اند که پيشرفت هائی در گفتگوهای آن ها در برلن حاصل شده است، اما می گويند هيچ توافقی در زمينه کاهش فعاليت های اتمی ايران به عمل نيامده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا افزود آمريکا، فرانسه، بريتانيا، روسيه و چين، يعنی اعضای دائمی شورای امنيت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان در مذاکرات و مشورت های مربوط به ايران شرکت خواهند کرد.

رژيم ايران ميگويد هيچ دليلی نمی بيند که برنامه اتمی خود را به حال تعليق در آورد و ضرب الاجل ۳۱ ماه اوت سازمان ملل متحد را در مورد متوقف ساختن فعاليت های مربوط به غنی سازی اورانيوم رعايت نکرده است.

امروز شنبه کنگره آمريکا لايحه تحريم ايران را تصويب کرد و برای امضاء به پرزيدنت بوش فرستاد. اين مصوبه بر روی هر شرکت يا فردی را که برای ايران کالاهای قابل استفاده برای تسليحات کشتار جمعی فراهم کند، تحريم اعمال ميکند.

XS
SM
MD
LG