لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

اجلاس سالانه موسسات مالی بين المللی در سنگاپور  با فراخوان مبارزه با فقر و ازسرگيری مذاکرات تجارت جهانی، آغاز شد


اجلاس مشترک سالانه بانک جهانی و صندوق بين المللی پول در سنگاپور با فراخوان کمک بيشتر به کشورهای درحال توسعه و از سرگيری مذاکرات تجارت جهانی کار خود را آغاز کرد.

آقای ردريگو دو راتو، مديرعامل صندوق بين المللی پول، از 149 عضو سازمان تجارت جهانی خواست مذاکره بر سر بازرگانی جهانی را که در ژوئيه گذشته به خاطر اختلاف بر سر يارانه‌های کشاورزی به بن بست برخورد کرد، بارديگر از سر گيرند زيرا به گفته او منافع اين مذاکرات بيشتر از آن است که شکست آنها را بپذيريم.

آقای پال وولفوويتز، رئيس بانک جهانی، روز سه‌شنبه در سخنرانی افتتاحيه اجلاس سنگاپور از تلاش‌های جهانی که در 25 سال اخير بيش از 25 ميليون نفر را از فقر شديد بيرون کشيده است، ستايش کرد ولی گفت به اقدامات بيشتری در اين زمينه نياز است.

آقای وولفوويتز از ملل جهان خواست برای حل و فصل اختلافات، جلوگيری از بيماري‌ها، و بهبود حکومت‌ها بيشتر بکوشند تا به ميليون‌ها انسان به خصوص در آفريقا که هنوز تحت شرايط ناگوار زندگی مي‌کنند، اميد ببخشند.

آقای وولفويتز گفت بهبود حکومت‌ها مي‌تواند به رشد سريعتر و قوي‌تر کشورها کمک کند و سبب شود که کمک‌های خارجی بهتر به مصرف مبارزه با فقر و بيماری برسد.

اعضای صندوق بين‌المللی پول روز دوشنبه به اتفاق آرا اصلاحاتی که قدرت رای چين، کره جنوبی، مکزيک و ترکيه را در اين سازمان افزايش مي‌دهد، تصويب کردند. پيشنهاد اين اصلاحات بخش نخست طرحی دو قسمتی است که برای افزايش اعتبار صندوق بين المللی پول عنوان شده است. منتقدان اين سازمان مي‌گويند آمريکا و کشورهای غربی بر تصميمات صندوق بين‌المللی پول نفوذی خارج از اندازه دارند.

در حال حاضر، ارزش رای هر کشور در هيات مديره صندوق بين‌المللی پول به ميزان کمکی است که به اين صندوق مي‌پردازد.

XS
SM
MD
LG