لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۱

احمدی نژاد گفت حکومت ايران برای اداره امور جهان طرح های بهتری دارد


محمود احمدي‌نژاد، رئيس جمهوری اسلامی، که قرار است امروز (سه‌شنبه) در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند، در ديداری با خبرنگاران اعزامی حکومت ايران در نيويورک گفت امور جهان امروز « نوميدکننده» است و افزود حکومت ايران برای بهتر اداره کردن دنيا نظراتی دارد.

آقای احمدي‌نژاد گفت جکومت ايران تلاش خواهد کرد تا برخی از مشکلات فعلی دنيا را حل کند زيرا در حال حاضر مشکلات حادی در عراق، لبنان، افغانستان، و آفريقا داريم..

رئيس جمهوری اسلامی گفت حکومت ايران بينش‌های روشن و شفافی درباره چگونگی حل وفصل مشکلات جهان دارد وی افزود جمهوری اسلامی سيستم کارآمدی برای اداره دنيا دارد که در مجمع عمومی آن را پيشنهاد خواهد کرد. وی گفت همه نگران فضای تهديد، تنش، روياروئی و تکبر و نفرت هستند. اين چيزها نمی تواند دنيا را به آرامش و صلح برساند.

آقای احمدي‌نژاد در پاسخ به پرسش در باره بن‌بست اتمی ايران با جهان غرب گفت موضع شورای امنيت سازمان ملل در اين باره نمونه ديگری است از آنچه او برخورد غيرمنتطقی با امور بين‌‌المللی مي‌داند.

حکومت ايران ضرب‌الاجل شورای امنيت سازمان ملل برای توقف غني‌سازی اورانيوم را رد کرد، و عليرغم تاکيد قدرت‌های جهانی که نسبت به اهداف نظامی برنامه اتمی ايران ابراز نگرانی کرده‌اند، تاکيد کرده‌است که در برنامه‌ اتمی خود تنها مقاصد صلح‌آميز را دنبال مي‌کند.

پنج عضو دائمی شورای امنيت و آلمان مشوق‌هائی برای توقف برنامه غني‌سازی اورانيوم به حکومت ايران پيشنهاد کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG