لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۷

ادامه موج قتلهای فرقه ای در بغداد


در عراق نیروهای امنیتی اجساد ۲۰ مرد دیگر را در بغداد پیدا کرده اند ، و شمار کسانی که به نظر می رسد قربانی قتل های اعدام گونه فرقه ای شده اند، از ۸۰ تن در دو روز گذشته فراتر رفته است.

یک سخنگوی ارتش آمریکا در بغداد گفت خشونت در پایتخت، اکثرا به شکل چنین قتل‌هائی شدت گرفته است. روز پنجشنبه، مقامات عراقی همچنین گفتند در منفجر شدن اتومبیل‌های بمب‌گذاری شده در بغداد، دست کم ۱۰ تن کشته شدند.

در دیوانیه، در جنوب پایتخت، مقامات پس از آنکه در تیراندازی پلیس به سوی تظاهرکنندگان یک تن جانسپرد و ۱۰ نفر مجروح شدند، مقررات منع آمد و شد به اجرا درآمده است. تظاهرکنندگان به حمله نیروهای آمریکا به دفتر مقتدی صدر ، روحانی شیعه افراطی، معترض بودند.

در خبرهای دیگر، مقامات امنیتی می گویند نیروهای آنها یک همدست ارشد ابو ایوب المصری، رهبر القاعده در عراق را کشتند و یک نفر را دستگیر کردند. همچنین ارتش آمریکا می گوید سه سرباز آمریکائی در نبرد در عراق کشته شدند.

در این میان، کردهای بیشتری در محاکمه صدام حسین و شش متهم دیگر شهادت دادند. آنها به صدور دستور ده ها هزار کرد در دهه ۱۹۸۰ متهم هستند. رئیس دادگاه خطاب به صدام حسین گفت وی او را یک دیکتاتور تلقی نمی کند، که باعث تشکر صدام از او شد.

XS
SM
MD
LG