لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

دشمنی جمهوری اسلامی با آزادی و ثبات


دشمنی جمهوری اسلامی با آزادی و ثبات
دشمنی جمهوری اسلامی با آزادی و ثبات

دولت ايران کماکان دشمنی آشتی ناپذير خود را نسبت به آزادی و ثبات در خاورميانه به نمايش گذارده است.

رژيم افراط گرای روحانيون پس از قبضه قدرت در سال ۱۹۷۹ منابع ايران را صرف تهيه و تدارک نيازمنديهای تروريستها و توليد سلاحهای کشتار جمعی کرده است.

پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا می گويد، رژيم ايران مسئول تأمين نيازمنديهای مالی و مسئول مجهز ساختن گروههای تروريستی نظير "حزب الله" بوده است و همين تجهيز و تعليم امکان حمله گروههای تروريستی را به اسرائيل و آمريکا به نمايندگی از طرف ديگران فراهم آورده است.

پرزيدنت بوش می گويد:« حزب الله که منشا بی ثباتی کنونی در لبنان است به استثنای القاعده از هر گروه تروريستی ديگری بيشتر آمريکايی کشته است. اين حزب الله بود که مسئول بمب گذاری در سربازخانه سپاه تفنگداران دريايی آمريکا در بيروت و کشتار ۲۴۲ تن آمريکايی بود. در سال ۱۹۹۶ نيز حزب الله عربستان سعودی با بمب گذاری در مجتمع آپارتمانی " برج خبر" در عربستان سعودی ۱۹ آمريکايی را بکشتن داد.»

رئيس جمهوری آمريکا می افزايد:« اعتقاد آمريکا بر اين است که اين حمله از طرف تروريستهايی که با مقامات ايران همکاری داشتند سازماندهی شده بود.»

ايران از پذيرفتن قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل متحد که ايران را مکلف به تعليق فعاليتهای غنی سازی و باز فرآوری اورانيوم می سازد امتناع ورزيده است. اعتقاد کلی بر اين است که فعاليتهای غنی سازی ايران در اصل مربوط به برنامه توليد سلاحهای اتمی است. شورای امنيت نيز اعلام کرده است در قبال تخلفات ايران اقدامات مقتضی، منجمله تحريم ايران را مورد توجه قرار خواهد داد.

پرزيدنت بوش نيز در همين رابطه می گويد به رژيم ايران فرصت داده شد تا کشور خود را در مسير بهتری قرار دهد.

پرزيدنت بوش می گويد:« راهی که رژيم ايران برگزيده است منزوی ساختن روزافزون ايران از جامعه بين المللی و محروم ساختن مردم ايران از دستيابی به رفاه بالاتر اقتصادی است.» رييس جمهوری آمريکا می افزايد:« زمان آن فرا رسيده است که رهبر ايران راه ديگری برگزيند. ما راه خود را انتخاب کرده ايم و برای يافتن يک راه حل ديپلماتيک از نزديک با متحدان خود همکاری خواهيم کرد."

پرزيدنت بوش می گويد، ملتهای آزاد جهان به ايران اجازه توليد تسليحات اتمی را نخواهند داد.

XS
SM
MD
LG