لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۵

پرزيدنت بوش ميگويد پيروزی در عراق کليد پيروزی در جنگ با ترور است


پرزيدنت بوش در پيام راديوئی اين هفته خود خطاب به مردم آمريکا مجددا موضع دولت را مورد تاکيد قرار داده است که پيروزی در عراق کليد پيروزی در جنگ با ترور است.

پرزيدنت بوش در پيام امروز خود گفت اگر آمريکا نيروهايش را از عراق پيش از آنکه پيروز شود خارج کند نسل های بعدی با خاورميانه ای روبرو خواهند شد که در سلطه دولت های تروريست و ديکتاتورهای افراطی مسلح به تسليحات اتمی خواهد بود.

پرزيدنت بوش گفت امنيت جهان به حمايت از دموکراسی نوپای عراق و شکست شورش در آنجا بستگی دارد.

پيام امروز پرزيدنت بوش تاکيدی مجدد بر اظهاراتی است که وی در هفته گذشته در سخنرانی اش در اجتماعی از سربازان سابق و جنگ ديده مطرح ساخت. چنين سخنرانی هائی تا سالگرد حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ادامه خواهد يافت ، و پس از آن در روز نوزدهم سپتامبر در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد نيز دنبال خواهد شد. هدف از اين سخنرانی ها تقويت حمايت عمومی از سياست های دولت در آستانه انتخابات ميان دوره ای کنگره آمريکا در ماه نوامبر است.

نظر سنجی ها از تائيدی سی درصدی از کارنامه و عملکرد پرزيدنت بوش حکايت دارد، و جنگ عراق يکی از علل پائين بودن اين تائيد است.

وزارت دفاع آمريکا روز جمعه در گزارش سه ماهه خود به کنگره با اشاره به حملات مکرر مذهبی در عراق گفت وضعيت کنونی می تواند به يک جنگ داخلی در آن کشور منجر شود.

XS
SM
MD
LG