لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۸

اقدام کماندوهای اسرائيلی برای مختل ساختن انتقال تسليحات به حزب الله از ايران وسوريه


مقامات امنيتی اسرائيل ميگويند در يک حمله کماندوهای اسرائيلی در عمق لبنان، يک سرباز کشته و دو سرباز مجروح شده است.

اين نخستين حمله عمده پس از آتش بس دوشنبه گذشته است که به سی و چها روز نبرد شديد ميان اسرائيل و چريک های حزب الله پايان داد.

ارتش اسرائيل امروز گفت کماندوهايش برای مختل ساختن انتقال تسليحات به حزب الله از ايران و سوريه به داخل لبنان رفته بودند.

ارتش اسرائيل ميگويد کماندوها ماموريت خود را با موفقيت انجام دادند.

شاهدان ميگويند هلی کوپترهای اسرائيلی کماندوها را در نزديکی شهر بعلبک در شرق لبنان پياده کردند. به گفته آنها کماندوها که خود را به شکل سربازان لبنانی درآورده بودند، به سوی روستای بادائی در غرب بعلبک حرکت کردند و ضمن تفتيش يک مدرسه با رزمندگان حزب الله زدو خورد کردند.

يک سخنگوی دولت اسرائيل گفت اسرائيل برای جلوگيری از وارد شدن تسليحات از ايران و سوريه به لبنان که نقض آتش بس است وارد عمل شد.

مقامات نظامی ميگويند چنين ماموريت هائی تا وقتی که يک نيروی چند مليّتی برای جلوگيری از مسلّح شدن مجدد حزب الله مستقر نشده باشد ادامه خواهد يافت. در همين حال وزير دفاع لبنان ميگويد کشورش ممکن است در صورتيکه سازمان ملل متحد برای مداخله وارد عمل نشود،استقرار سربازان را در جنوب رودخانه ليتانی را متوقف کند.

فئواد سينيورا نخست وزير لبنان حمله اسرائيل را نقض آشکار آتش بس سازمان ملل متحد توصيف کرده است.

مقامات امنيتی لبنانی ميگويند دست کم سه چريک حزب الله در نبرد کشته شدند.

وسائل ارتباط جمعی محلی ميگويند اسرائيل ممکن است محمد يازبک، يکی از مقامات ارشد حزب الله را که در آن نواحی زندگی ميکند، هدف گرفته بود.

در همين حال امروز دو قايق کوچک حامل پنجاه سرباز فرانسوی در نزديکی مقّر صلحبانان سازمان ملل متحد در جنوب لبنان، پهلو گرفت. اين سربازان نخستين نفراتی هستند که برای تقويت نيروی صلحبانانی سازمان ملل متحد به لبنان اعزام شده اند. سازمان ملل متحد اميدوار است طی دو هفته سه هزار و پانصد سرباز برای کمک به ارتش لبنان در کنترل بر جنوب لبنان که اکنون در سلطه چريک های حزب الله است مستقر کند.

XS
SM
MD
LG