لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

اسرائيل دستور انجام حملات گسترده زمينی در لبنان را صادرکرد


" hspace=2 src="/persian/images/ap_israel_ground_troops_lebanon_9aug06_eng_1952.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل به ارتش آن کشور دستور داده است حملات گسترده زمينی عليه چريک های حزب الله در جنوب لبنان را به اجرا بگذارد. مارک رِگِو سخنگوی وزارت امورخارجه اسرائيل، امروز گزارشهای حاکی از چنين تصميمی را تائيد کرد. وی گفت گسترش حملات زمينی به معنای کنار گذاشتن چاره ای ديپلوماتيک برای مناقشه نيست، هرچند که مقامات دولتی گفته اند آقای الموت از مذاکرات مربوط به يک آتش بس مورد حمايت سازمان ملل متحد ابراز ناخشنودی کرده است.

هواپيماهای جنگی اسرائيل در حملات هوائی جديدی عليه مواضع حزب الله در لبنان يک حومه شيعه نشين جنوب بيروت، و ناحيه ای در نزديکی مرز با سوريه را بمباران کرده اند. وسائل خبری لبنان ميگويند حملات هوائی امروز در نزديکی مرز با سوريه چهارده کشته و هجده مجروح بجا گذاشته است.

تلويزيون حزب الله ميگويد چريک ها يک قايق گشتی اسرائيل را در آبهای نزديک به شهر لبنانی صور نابود کرده اند، اما ارتش اسرائيل اين گزارش را تکذيب ميکند.

شبکه های تلويزيونی عرب ميگويند يک سرباز اسرائيلی در زد و خورد های امروز با حزب الله در جنوب لبنان کشته، و يک سرباز ديگر بشدت مجروح شده است.

حزب الله امروز نيز راکت های بيشتری به شمال اسرائيل شليک کرد که موجب مجروح شدن دست کم هفت نفر شد.

در شهرک مرجعيون ، در جنوب لبنان، سازمان ملل متحد، سيصد و پنجاه سرباز لبنانی را از اين شهرک خارج کرده است. سربازان اسرائيلی اوايل هفته پادگان های اين سربازان را تصرف کرده بودند. سربازان لبنانی همراه با کاروانی از صدها غير نظامی که از جنگ اسرائيل و حزب الله می گريزند، شهر را ترک کردند.

دست کم نهصد لبنانی ، که بيشترشان غير نظامی بودند، از يک ماه پيش که جنگ شروع شد کشته شده اند. در همين مدت اسرائيلی ها قريب صد و بيست نفر تلفات داشته اند که بيشتر شان سرباز بوده اند.

XS
SM
MD
LG