لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

توقيف دو بريتانيائی پاکستانی تبار در ارتباط با توطئه انفجار در هواپيماهای آمريکائی


پاکستان دو بريتانيائی پاکستانی تبار را در ارتباط با توطئه منفجر ساختن هواپيماهای مسافربر راهی آمريکا از بريتانيا، توقيف کرده است. مقامات پاکستانی ميگويند اين دو هفته گذشته در شهرهای کراچی و لاهور توقيف شدند.

هر دو نفر از جمله عوامل اصلی در توطئه توصيف شده اند، اما در اعلاميه وزارت امورخارجه پاکستان از يکی از آنها بنام رشيد رئوف به عنوان مظنون اصلی ياد شده است

. مقامات پاکستانی ميگويند اين دو اطلاعاتی مهم و حساس را در باره هواپيماها جمع آوری کرده بودند که عينا برای ماموران اطلاعاتی بريتانيا و آمريکا ارسال شده است.

تسنيم اصلان سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان روز پنجشنبه گفته بود عمليات منجر به توقيف ها با هماهنگی با مقامات بريتانيائی و آمريکائی انجام گرفت. بازجويان پاکستانی کماکان تلاش ميکنند از نقش پنج بازداشتی ديگر با خبر شوند. اما به گفته آنها بنظر ميرسد اين پنج نفر نقشی عمده نداشته اند، و فقط فراهم کننده تسهيلات بوده اند.

آفتاب احمد شرپائو وزير کشور پاکستان به صدای آمريکا گفت نقش مهم پاکستان در فاش شدن توطئه بخشی از سياست ضد تروريسم پاکستان است و پاکستان زير فشار خارجی نيست. وی گفت پاکستان به کمک به جامعه بين المللی در مبارزه با تروريسم ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG