لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۳

جنگ سربازان اسرائيلی و چريک های حزب الله در جنوب لبنان  شدت گرفته است


جنگ ميان سربازان اسرائيلی و چريک های حزب الله شدت گرفته است، هرچند که اسرائيل ميگويد برنامه گسترش عمليات نظامی در جنوب لبنان را به تعويق انداخته است. شاهدان ميگويند نيروهای اسرائيلی بامداد امروز، وارد شهرک مسيحی نشين مرجعيون واقع در ده کيلومتری مرز لبنان با اسرائيل شدند. گزارشهای خبری از مرجعيون از نبردی شديد در نزديکی شهر حکايت دارد که با پيشروی واحدهای زرهی اسرائيل زير شليک راکت های حزب الله همراه بود. حزب الله ميگويد دست کم سيزده تانک اسرائيل را نابود کرده است، اما اين ادعا تائيد نشده است.

امروز در قلب بيروت، يک چراغ دريائی قديمی که جنبه تاريخی دارد، و نيز يک برج راديوئی در حملات هوائی اسرائيل بمباران شد. هواپيماهای اسرائيلی با ريختن اعلاميه هائی از سکنه سه حومه جنوبی بيروت خواسته اند آن محلات را ترک کنند.

حزب الله امروز بيش از صد راکت به شمال اسرائيل شليک کرد که به کشته شدن دو عرب اسرائيلی منجر شد. حسن نصرالله رهبر حزب الله روز چهارشنبه گفته بود رزمندگانش در صورتی که سربازان اسرائيلی تهاجمی عمده را انجام دهند، جنوب لبنان را به قبرستانی برای آنها مبدل خواهند کرد. وی پيشتر هشدار داده بود اگر اسرائيل مرکز بيروت را بمباران کند، حزب الله به تل اويو نيز راکت شليک ميکند.

روز چهارشنبه پانزده سرباز اسرائيلی در جنگ با حزب الله کشته و سی و هشت نفر مجروح شدند، و ارتش اسرائيل نيز ميگويد سربازانش بيش از سی چريک حزب الله را کشتند.

دست کم نهصد لبنانی که بيشترشان غير نظامی بودند از هنگام شروع جنگی که پس از ربوده شدن دو سرباز اسرائيلی در دوازدهم ژوئن توسط حزب الله درگرفت کشته شده اند. اسرائيل نيز در همين مدت بيش از صد کشته داده است که عموما سرباز بودند.

XS
SM
MD
LG