لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۰

اسرائيل گسترش عمليات نظامی در لبنان را برای دادن فرصت به ديپلوماتها به تعويق انداخت


مقامات اسرائيلی ميگويند گسترش حملات در لبنان را به تعويق می اندازند تا به ديپلوماتها برای شکل بخشيدن به يک نيروی صلحبانی بين المللی فرصتی بيشتر داده شود.

اعضای کابينه امنيتی اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل ميگويند اين تصميم امروز، و به فاصله چند ساعت پس از آن گرفته شد که به ارتش اسرائيل اجازه داده شده بود برنامه جلو بردن سربازان در لبنان برای مقابله با چريک های حزب الله را به اجرا بگذارد.

مقامات اسرائيلی ميگويند به موفقيت يک تلاش ديپلوماتيک آمريکا برای شکل دادن به يک نيروی توانمند بين المللی که بتواند جلوی فعاليت های حزب الله را در جنوب لبنان بگيرد، اميدوارند.

تونی اسنو سخنگوی کاخ سفيد روز چهارشنبه گفته بود آمريکا نميخواهد شاهد تشديد جنگ باشد و ميخواهد به خشونت پايان داده شود.

اتحاديه اروپا امروز همزمان با آماده شدن خاويه سولانا مسئول امور سياست خارجی آن اتحاديه برای سفر روز جمعه به لبنان و اسرائيل ، بمنظور تبادل نظر در مورد راه حلی ديپلوماتيک برای مناقشه، بر اين هدف تاکيد گذاشت.

گفته ميشود ديپلوماتهای آمريکائی و فرانسوی در سازمان ملل متحد سخت در تلاش اند تا اختلاف نظرهايشان را کم کنند و در باره مفاد و تصويب قطعنامه ای در شورای امنيت برای پايان دادن به مناقشه خاورميانه به توافق برسند.

جان بولتون سفير آمريکا در سازمان ملل متحد ميگويد در هرگونه مصالحه ای پيشنهاد لبنان در مورد اعزام و استقرار پانزده هزار سرباز برای مراقبت از نواحی نزديک به نوار مرزی با اسرائيل نيز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG