لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۷

بلر ميگويد سازمان ملل به ارائه قطعنامه ای برای آتش بس در لبنان نزديک شده است


تونی بلر نخست وزير بريتانيا ميگويد حدس ميزند سازمان ملل متحد به ارائه قطعنامه ای برای متوقف ساختن جنگ در لبنان نزديک شده باشد .

آقای بلر گفت اميدوار است قدرتهای عمده جهان در شورای امنيت سازمان ملل متحد ظرف چند روز در باره قطعنامه ای برای آتش بس فوری ميان اسرائيل و حزب الله به توافق برسند.

ديپلوماتهای غربی ميگويند به محض آنکه آتس بس اعلام شود برنامه استقرار يک نيروی بين المللی در جنوب لبنان نيز پيگيری پياده و پيگيری خواهد شد.

در اين ميان امروز در مالزی، محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران محو کردن اسرائيل را بهترين چاره برای خاورميانه دانست. با اينحال وی گفت يک آتش بس فوری بايد به اجرا گذاشته شود. آقای احمدی نژاد در جلسه فوق العاده رهبران کشورهای اسلامی سخنرانی ميکرد که از شورای امنيت سازمان ملل متحد خواستار اجرای آتش بسی فوری و جامع شده اند.

عبدالله بداوی ، نخست وزير مالزی نيز در سخنرانی خود در کنفرانس سازمان اسلامی از اعضای اين سازمان خواست در تامين سرباز برای ماموريت صلحبانی در لبنان مشارکت کنند.

در دمشق وزير امور خارجه اسپانيا پس از ملاقات با بشار اسد رئيس جمهوری سوريه از آمادگی سوريه برای اعمال نفوذ بر حزب الله خبر داد، اما نگفت آيا قصد سوريه کمک به برقراری آتش بس است ، يا ميخواهد حزب الله را در مراحل بعدی زير فشار بگذارد.

XS
SM
MD
LG