لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۷

اسرائيل از کشته  شدن يازده  سرباز خود خبر داد


هواپيماهای جنگی اسرائيل مواضع حزب الله در حومه های بيروت و درّه بقاع را بمباران کرده اند ، و حزب الله نيز به شليک رگباری از راکت به شمال اسرائيل ادامه داده است.

مقامات اسرائيلی ميگويند هشت غير نظامی از بيش از صد راکتی که امروز، پنجشنبه، به شمال اسرائيل شليک شد، جان سپرده اند. در همين حال ارتش اسرائيل تائيد کرد که سه نفر از سربازانش در نبردی در جنوب لبنان ، که صحنه درگيری شديد قريب ده هزار نفر افراد نيروی زمينی اسرائيل با چريک های حزب الله است، کشته شده اند. ارتش ميگويد سربازان در نزديکی دست کم ده شهرک و روستای منطقه موضع گرفته اند.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل به يک روزنامه ايتاليائی گفت تهاجم نظامی به تحقق هدفهای خود نزديک ميشود. اسرائيل ميخواهد حزب الله را خلع سلاح و چريک ها را از جنوب لبنان بيرون کند.

فئواد سينيورا نخست وزير لبنان ميگويد جنگ سه هفته ای بيش از نهصد نفر را در کشورش کشته و قريب سه هزار نفر ديگر را مجروح کرده است. آقای سينيورا در پيامی ويديوئی برای کنفرانس اسلامی در مالزيا گفت قريب يک سوم از تلفات را کودکان کمتر از دوازه سال تشکيل ميدهند.

چريک های حزب الله روز چهارشنبه بيش از دويست و سی راکت به اسرائيل شليک کردند که بيشترين رگبار يک روزه در نبرد جاری محسوب ميشود.

گزارشها از کشته شدن يک نفر در شهرک نهاريه در شمال اسرائيل حکايت دارد.

XS
SM
MD
LG