لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۲

کابينه امنيتی اسرائيل تصميم به عدم گسترش عمليات زمينی در لبنان گرفت


وسائل ارتباط جمعی اسرائيل ميگويند کابينه امنيتی آن کشور تصميم گرفته است عمليات زمينی عليه رزمندگان حزب الله در لبنان را گسترش ندهد.

مقامات ميگويند اهود اولمرت نخست وزير به کابينه گفته است هدفهای اسرائيل در حال تحقق است.

وزيران توافق کرده اند عمليات در لبنان با ترکيبی از بمباران های هوائی و نفوذهای محدود زمينی پيگيری شود. وزيران همچنين موافقت کرده اند برای جابجائی و اعزام قوای تازه نفس هزاران نيروی ذخيره را احضار کنند.

کابينه آقای اولمرت امروز، پنجشنبه ، به فاصله يک روز پس از آنکه اسرائيل با سنگين ترين تلفات در جنگ هفده روزه مواجه شد، تشکيل جلسه داد.

امير پرتز وزير دفاع اسرائيل ميگويد آن کشور برای هرگونه تغير و تحولی در نبرد آماده ميشود. وی گفت اسرائيل اجازه نخواهد دادحزب الله در امتداد مرز باقی بماند و تهديد عليه قلمرو اسرائيل ادامه پيدا کند.

روز چهارشنبه ۹ سرباز اسرائيلی در نبرد بر سر کنترل بر پايگاه حزب الله در بنت جبيل کشته و ۲۵ سرباز ديگر مجروح شدند.

نيروهای اسرائيلی امروز جنوب لبنان را با توپخانه سنگين کوبيدند. دست کم سه لبنانی کشته و چند نفر ديگر مجروح شدند.

حزب الله نيز راکت های بيشتری به اسرائيل پرتاب کرد و چندين ساختمان مورد اصابت قرار گرفت. گزارشی از تلفات احتمالی داده نشده است. رگباری از راکت که به شهرک اسرائيلی کريات شمونا پرتاب شدهبوديک کارخانه را ويران کرد.

در همين حال حيم رامون وزير دادگستری اسرائيل ميگويد جلسه ای بين المللی در رم که روز چهارشنبه بدون توافق در باره آتش بس به پايان رسيد به اسرائيل اجازه داده است به حملات تهاجمی خود ادامه دهد.

يک فرمانده ارتش اسرائيل که سربازانش در لبنان می جنگند ميگويد آنها اميدوارند در ظرف چند روز آينده در متوقف ساختن پرتاب راکت های حزب الله به اسرائيل به پيشرفت هائی عمده برسند .

ارتش اسرائيل ميگويد حزب الله از روز دوازدهم ژوئيه که جنگ جاری شروع شد بيش از هزار و چهارصد راکت به اسرائيل پرتاب کرده است.

روز چهارشنبه صد و پنجاه و يک راکت شليک شد که بيشترين شليک در يک روز بوده است.

XS
SM
MD
LG