لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۶

شديدترين حمله موشکی حزب الله به شهر «حيفا» پس از اسارت دوسرباز اسرائيلی


در پی شليک موشکهای حزب الله لبنان به شهر «حيفا» در شمال اسرائيل و کشته شدن دست کم هشت شهروند اسرائيلي، اهود اُلمرت، نخست وزير اسرائيل، هشدار داد که اين عمليات «عواقب وخيمي» در بر خواهد داشت.

آقای اولمرت روز يکشنبه، لحظاتی پس از اينکه دَه موشک به حيفا پرتاب شد، اين اخطاريه را صادر کرد. گزارشها حاکی است که بيشتر تلفات در اطراف ايستگاه راه آهن اصلی شهر بوده است .

ارتش اسراييل اکنون از همه ساکنان جنوب لبنان مصراً خواسته است بی درنگ منطقه را ترک کنند؛ و در عين حال، از ساکنان تل اويو نيز خواسته است هشيار باشند.

پرتاب موشک به حيفا شديدترين يورشی است که از زمان اسير شدن دو سرباز اسراييلی بوسيله حزب الله صورت ميگيرد.

امروز پنجمين روز متوالی است که نيروهای اسراييل جنوب بيروت را با حملات هوايی خود در هم ميکوبند. شاهدان ميگويند آنها صدای انفجارهای متعدد را شنيده اند و دود غليظی از محلی که ستاد مرکزی حزب الله در آن مستقر است مشاهده ميشود.

بمباران روز يکشنبه همچنين با هدف ساختمان تلويزيون حزب الله صورت گرفت. ايستگاه تلويزونی پس از بمباران به مدت چند ساعت از کار افتاد.

از آغاز جنگ تاکنون بيش از يکصد نفر لبنانی که بيشتر آنها شهروندان غير نظامی بوده اند جان باخته اند. شمار تلفات غير نظاميان اسرائيلی دست کم دوازده نفر است.

XS
SM
MD
LG