لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۳

ضرب الاجل ربايندگان سرباز اسرائيلی برای آزادی زندانيان به سر رسيد


سخنگوی يکی از گروه های ستيزه گر فلسطينی که سرباز اسرائيلی را در اسارت دارند گفت که اطلاعات بيشتری درباره سرنوشت سرباز اسرائيلی داده نخواهد شد.

سخنان وی پس از آنکه اسرائيل ضرب الاجل تعيين شده توسط ستيزه گران فلسطينی برای آزاد کردن صدها زندانی فلسطينی را ناديده گرفت، ابراز شد.

يک مقام اسرائيلی امروز به يک کانال خبری فرانسوی گفت دولت ميداند که "تا ساعت حاضر" سرباز ربوده شده زنده است وليکن مجروح شده و يک دکتر فلسطينی چند روز او را معاينه کرده است.

مقامات ديگر اسرائيلی گفتند که فشار نظامی را برای آزادی سرباز اسير، افزايش خواهند داد.

اسرائيل حملات خود در باريکه غزه را با ناديده گرفتن ضرب الاجل تعيين شده توسط ستيزه گران فلسطينی برای آزادی صدها زندانی فلسطينی، ادامه ميدهد.

ستيزه گران فلسطينی رباينده سرباز اسرائيلی تهديد کرده اند مگر آنکه اسرائيل زندانيان خود را امروز تا ساعت شش صبح به وقت محلی آزاد کند، پيامدهای مشخص نشده ای اتفاق افتد.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل درخواست آنها را مردود دانست و گفت دولت متبوع وی برای کسب آزادی سرباز ١٩ ساله اسرائيلی که روز ٢٥ ژوئيه ربوده شد، حاضر به مذاکره نيست.

منابع فلسطينی می گويند حمله هوائی اسرائيل به شمال نوار، يک نفر را از پای در آورد و دست کم دو نفر را مجروح ساخت. اسرائيل ميگويند هواپيماهای جنگی اسرائيل در نخستين ساعت های بامداد امروز، سه شنبه، ستيزه گرانی را که قصد داشتند بمبی را در نزديکی سربازان اسرائيلی جاسازی کنند، هدف گرفتند.

يک موشک اسرائيلی در شهر غزه به دانشگاه اسلامی که نقطه قدرت حماس است، اصابت کرد. تلفاتی گزارش نشده اند. و مقامات فلسطينی گزار ميدهند که وسائل نقليه نظامی اسرائيلی وارد شمال غزه ميشوند.

نيروهای اسرائيل به عنوان بخشی از تهاجم خود در جهت آزاد ساختن يک سرباز اسيراسرائيلی، اکنون نزديک به يک هفته است که نوارغزه را زير حملات هوائی وآتش توپخانه قرار داده اند.

XS
SM
MD
LG