لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

اهود اولمرت: اسرائيل تسليم باجگيری نخواهد شد


اهود اولمرت نخست وزیر اسرائيل تهدید کرده است علیه تمام کسانی که به کشور او حمله کنند، به نیروی قهریه متوسل خواهد شد.

اولمرت این موضوع را روز سه شنبه در سخنانی در شهر "سدروت"، که در چند ماه گذشته هدف حملات راکتی از نوار غزه بوده است، و در حالی عنوان کرد که ضرب الاجل ستیزه گران برای آزاد ساختن زندانیان فلسطینی در برابر رهائی یک سرباز اسرائيلی سپری شد.

رهبر اسرائيل گفت کشور او تسلیم باجگیری نخواهد شد و می داند چه زمانی ضربه ای تعیین کننده وارد آورد. اسرائيل، سوریه و رهبران حماس را مسئول دستگیری سرباز دانسته است.

هفته پیش، هواپیماهای اسرائیلی بر فراز قصر تابستانی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به پرواز درآمدند. همزمان با سپری شدن ضرب الاجل، سخنگوی حماس گفت گروه او از مذاکره با میانجی های مصری برای حل بحران خارج شده است.

با این حال، اسماعیل هنیه نخست وزیر فلسطینی می گوید دولت او برای حل بحران به مذاکره با دولت های عرب ادامه می دهد. هنیه از ربایندگان سرباز اسرائیلی درخواست کرد از وی حفاظت کنند.

یکی از گروه هائی که سرجوخه اسرائیلی را در اسارت دارد، می گوید اطلاعات بیشتری در باره او منتشر نخواهد شد. مقامات فلسطینی می گویند آنها از محل بازداشت سرباز اطلاعی ندارند.

در این میان، حملات هوائی اسرائیل به نوار غزه ادامه دارد. در حمله ای که بامداد سه شنبه علیه شمال غزه صورت گرفت، یک تن جانسپرد و دست کم دو نفر مجروح شدند.

در کرانه غربی، سربازان اسرائیلی هنگام ورود به اردوگاه جنین، یک مرد فلسطینی را کشتند.

XS
SM
MD
LG