لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۳

واکنش اسرائيل به در خواست های جديد ستيزه گران فلسطينی رباينده سرباز اسرائيلی


ستيزه گران فلسطينی که يک سرباز اسرائيلی را در بازداشت دارند، درخواست های جديدی عنوان کرده اند که از جمله از اسرائيل می خواهد حمله به نوار غزه را متوقف سازد و يک هزار فلسطينی را از زندان آزاد کند.

ستيزه گران درخواست ها را بامداد امروز ( شنبه) در بيانيه مشترک شاخه مسلح حماس و نيز دو گروه ديگر، کميته مقاومت مردمی و ارتش اسلام مطرح ساختند.

اسرائيل هرگونه مبادله زندانيان را رد کرده است.

اين بيانيه در حالی انتشار يافت که هواپيماهای اسرائيل به حملات خود به هدف هائی در غزه ادامه دادند.

علی رغم درخواست های اسماعيل هنيه نخست وزير فلسطينی از اسرائيل برای متوقف ساختن هجوم نظامي، هواپيماها شامگاه جمعه و سحرگاه امروز اردوگاه هائی را که ستيزه گران از آنها استفاده می کنند و ساختمان های ديگر در غزه را هدف گرفتند.

اسرايئل می گويد هدف از حملات اين است که ستيزه گران حماس برای آزادی سربازی که روز يکشنبه ربوده شد زير فشار قرار گيرند.

تلويزيون اسرائيل روز جمعه گزارش داد يک پزشک فلسطينی به عيادت سرباز در محل نامعلومی در نوار غزه به رفت و جراحات او را درمان کرد.

در اين ميان، ديپلمات های فلسطينی در يک جلسه فوق العاده شورای امنيت خواهان تصويب قطعنامه ای شدند که هجوم اسرائيل را محکوم کند، اما پس از آن که جان بولتون سفير آمريکا گفت چنين قطعنامه ای را صلاح نمی داند، رايی داده نشد.

در جلسه شورای امنيت، رياض منصور ناظر فلسطينی گفت اسرائيل به عمليات نظامی عليه مردم بی دفاع و غير نظامی دست زده است.

نماينده اسرائيل اين نظر را رد کرد و گفت حضور اسرائيل به ناحيه ای کوچک محدود است و تنها هدف اين است که از خارج ساختن سرباز ربوده شده از نوار غزه جلوگيری شود.

XS
SM
MD
LG