لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۸

مشاور امنيت ملی عراق ميگويد پايان کار القاعده در آن کشور شروع شده است


مشاور امنيت ملی عراق ميگويد کشته شدن هفته گذشته ابو مصعب ال زرقاوی رهبر
" hspace=2 src="/persian/images/ap_iraq_al-Rubaie_15jun06_eng_195.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>تروريست سرآغازی برای پايان کار القاعده در عراق است.

موفق ال رباعی ميگويد اطلاعاتی که پس از کشته شدن زرقاوی بدست آمد، دست نيروهای امنيتی عراق را در مقابله با اين گروه تروريستی قوی تر ميکند. وی گفت اسناد و مدارک کشف شده مخفی گاههای تروريست ها، تسليحات و نحوه عمل آنها را لو داده است.

القاعده عراق عهد کرده است حملات بيشتری انجام دهد.

ارتش آمريکا ميگويد بنظر ميرسد رهبر جديد القاعده در عراق، نام مستعار ابو حمزه ال مهاجر را برای خود برگزيده است، حال آنکه به احتمال قوی نام واقعی او ابو ايوب ال مصری است . وی يک مصری است که با زرقاوی مناسباتی نزديک داشت.

در رويدادی ديگر، پليس عراق از شليک منجر به مرگ ده کارگری خبر داده است که افراد مسلح آنها حين رفتن به سرکار در بقوبه به گلوله بستند.

در تکريت نيز گزارشها از شليک افراد مسلح به يک مسجد حکايت دارد که به کشته شدن چهار عرب سُنّی منجر شد.

در جنوب عراق، مقامات محلی از بازداشت شيخ عقيل ال زبيدی، رئيس شيعه شورای استانی کربلا خبر داده اند. مقامات آمريکائی به اين گزارش واکنشی نشان نداده اند.

بغداد نيز در ميانه يک رشته تدابير امنيتی جديد است که پس از سفر اين هفته پرزيدنت بوش به آنجا به مورد اجرا گذاشته شد. دهها هزار سرباز عراقی و آمريکائی در گوشه و کنار شهر مستقر شده اند و بر ساعات منع عبور و مرور وسايط نقليه افزوده شده است.

XS
SM
MD
LG