لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۵

گفتار روز: اهتمام پرزيدنت بوش به ترويج دمکراسی در خاور ميانه


جورج بوش رئيس جمهوری آمريکا ميگويد به آينده عراق اطمينان دارد. پرزيدنت بوش گفت: " ... زيرا بر اين باورم که ملت عراق ميخواهد در يک جامعه آزاد بسر بَرَد.

اگر چه مردم عراق ايام سختی را پشت سر نهاده است، اما شهامت رهبری آن من را تحت تأثير قرارداد، و از عزم اين ملت در شگفت شدم، و بنابراين ميخواهم به شما اطمينان دهم که ايالات متحده آمريکا آماده است به پيروزی نظام مردمسالاری در آن کشور کمک کند."

پرزيدنت بوش در گفتارهای پيشين خود تشکيل دولت جديد در عراق را " پيروزی آرمان آزاديخواهان در خاورميانه و شکست تروريستهايی دانست که همه قدرت شيطانی خود را برای جلوگيری از ورود آزادی و دموکراسی به خاک عراق تجهيز کرده اند"

پرزيدنت بوش در اين مورد ميگويد: " اينک روزی که تروريستها از آن وحشت داشتند فرا رسيده است. تروريستها ميتوانند مردم بيگناه را بکشند، اما نميتوانند از پيشرفت آزادی جلوگيری کنند. ما از تروريستها انتظار ادامه بمبگذاری و کشت و کشتار را داريم؛ اما يک چيز اساسی تغيير کرده است، و آن اينکه تروريستها با يک دولت آزاد و مشروع در جنگ هستند. "

پرزيدنت بوش اضافه ميکند که عراق کانون اصلی نبرد جهانی عليه تروريسم است؛ و اين جنگ، ستيز ايدئولوژيکی بين ستمگری و آزادی است.

پرزيدنت بوش ميگويد: " ما با موانع و چالشهای بسيار روبرو بوده ايم ...اما شاهد روزهای پيروزی و اميد نيز بوده ايم.... تنها در چهار سال گذشته، بيش از يکصد و ده ميليون از ابنا بشر در سراسر جهان به صفوف آزاد انديشان پيوسته اند؛ و اين تازه آغاز راه است. پيام ما از دمشق تا تهران رفته است که آينده جهان به آزادی تعلق دارد؛ و ما تا زمانی که نويد آزادی تک تک ملتها وهمه مردم دنيا را فرا نگرفته است آرام نخواهيم نشست. "

پرزيدنت بوش اضافه ميکند : " ما استراتژی مُقدَم آزادی را در خاورميانه پی خواهيم گرفت؛ و با ايستادن در کنار اصلاح طلبان آزادمنش در مناطق آشوب زده آزادی را به ميليونها انسانی که از اين نعمت محروم بوده اند خواهيم رساند، و بنای صلح و آسايش را برای نسلهای آينده پی خواهيم ريخت ."

XS
SM
MD
LG