لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۱

کوفی عنان خواستار گفتگوی مستقيم آمريکا با ايران شده است


کوفی عنان دبیر کل سازمان ملل متحد از ایالات متحده آمریکا خواسته است در زمینه برنامه غنی سازی اورانیوم گفتگوهای مستقیمی با ایران برقرار کند.

آقای عنان روز پنجشنبه در مصاحبه ای با یکی از شبکه های تلویزیونی آمریکا گفت دولت آمریکا باید به مذاکراتی که بین ایران و سه کشور اروپایی بریتانیا، آلمان و فرانسه صورت میگیرد ملحق شود. دبیر کل سازمان ملل همچنین گفت مقامات ایران احتمالاً بر این باورند که کشورهای اروپایی به هر حال در زمینه برنامه هسته ای ایران با واشنگتن مشورت میکنند؛ بنا بر این اگر همه بازیکنان اصلی این صحنه در گفتگوها مشارکت داشته باشند، حصول توافق رضایت بخش، امکان پذیر خواهد بود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بحث پیرامون تصویب پیش نویس قطعنامه ای را آغاز کرده است که بر اساس مفاد بخشی از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد تنظیم خواهد شد، که میتواند برای اِعمال تحریمهای اقتصادی و عملیات نظامی به عنوان آخرین حربه علیه ایران بکار گرفته شود.

آقای عنان همچنین گفت توسل جامعه جهانی به خشونت به عنوان آخرین حربه "تراژدی واقعی" خواهد بود؛ با اینحال گفت بر این باور است که اظهارات اخیر تهران دائر بر پیشرفتهای چشم گیر در غنی سازی اورانیوم اغراق آمیز بوده است.

XS
SM
MD
LG