لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۹

آمريکا از روسيه خواست فروش هرگونه جنگ افزار به ايران را متوقف کند


يک مقام برجسته آمريکا از روسيه خواسته است در بخشی از تلاشهای مربوط به منزوی ساختن جمهوری اسلامی ايران، به دليل برنامه جنجال برانگيز هسته ای آن کشور، فروش هرگونه جنگ افزار به ايران را متوقف کند.

روز جمعه نيکلاس برنز معاون وزارت امور خارجه آمريکا در امور سياسی در واشنگتن گفت ايران از موافقت نامه های بين المللی هسته ای تخطی ميکند . وی گفت زمان آن فرارسيده است که کشورها برای تحت فشار قرار دادن ايران به انجام يک مصالحه از قدرت و نفوذ خود استفاده کنند.

رابرت ژوزف معاون وزارت امور خارجه آمريکا در امور کنترل جنگ افزارها نيز در توصيف وضعيت هسته ای ايران، آن را احتمالاً بزرگترين تهديد استراتژيک خواند که در برابر ايالات متحده آمريکا و جامعه جهانی قرار گرفته است.

مقامات روسيه کماکان در برابر طرز فکر اِعمال تحريم عليه ايران مقاومت ميکنند. روسيه ميگويد مادام که مدارک قوی دائر بر اينکه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ايران برای مقاصد صلح آميز نيست ارائه نشود با تحريم عليه ايران موافقت نخواهد کرد.

آقای برنز و مقامات کشورهای ديگر شورای امنيت بعلاوه آلمان قرار است که در ماه آينده برای بحث درباره گام های ديپلماتيک بعدی جهت مقابله با بن بست اتمی ايران در پاريس تشکيل جلسه دهند.

XS
SM
MD
LG