لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۰

اسرائيل روبط خود را با دولت جديد فلسطينی گسست


اسرائيل روبط خود را با دولت جديد فلسطينی گسست و حکومت خود گردان فلسطينی را يک نهاد دشمنی خواند. اين تصميم روز يکشنبه در نشست امنيتی کابينه دولت اسرائي ل اتخاذ شد.

"اهود اولمرت"، کفيل نخست وزيری اسرائيل روز يکشنبه طی بيانيه ای اظهار داشت دولت وی نمايندگان کشورهای خارجی را که با دولت جديد فلسطينی برهبری "حماس" ملاقات کنند تحريم خواهد کرد.

در تحولی ديگر، نيروهای نظامی اسرائيل در شهر "بيت اللحم "، در ساحل غربی رود اردن، يکی مظنون تروريست وابسته به شاخه نظامی "فتح" را کشتند.

بگفته رسانه های خبری اسرائيل، تروريست مظنون زمانی کشته شد که نيروهای نظامی اسرائيل ساختمانی را در "بيت اللحم" محاصره کرده بودند و شخص مظنون در حاليکه با خود مسلسل حمل ميکرد از ساختمان خارج شد.

ولی شاهدان عينی ميگويند او هنگاميکه که خود را تسليم ميکرد به هلاکت رسيد.

بمنظور جلوگيری از حملات موشکی که از نوار غزه به سوی جنوب اسرائيل شليک شده است، نيروهای نظامی اسرائيل از روز جمعه گذشته دست به حملاتی زده اند که تا بحال ۱۶ فلسطينی را به هلاکت رسانده است.

در واکنش به حملات اسرائيل، اعضای کابينه دولت جديد فلسطينی نشستی اضطراری داشتند، ولی تا کنون هيچ گزارشی از جزئيات اين نشست که دو ساعت بطول انجاميد منتشر نشده است.

XS
SM
MD
LG