لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۲

شمار ميليونرهای آمريکائی رکورد بالاترين تعداد خود را شکست


شمار ميليونرهای آمريکائی رکورد بالاترين تعداد خود را شکست.

موسسه تحقيقات مالی بريتانيائی "خدمات مالی تی ان سی" ميگويد در سال گذشته در آمريکا، بدون در نظر گرفتن دارائی های ناشی از خانه های محل سکونتشان، هشت ميليون و نهصد هزار خانوار وجود دارند که ميزان ثروت آنها بيش از يک ميليون دلار است.

شمار ميليونرهای آمريکائی در سال يکهزار و نهصد و نود و نه هفت ميليون و صد هزار نفر بود اما بعد از سقوط ارزش سهامهای تکنولوژی در سال دو هزار و دو به پنچ ميليون و پانصد هزار نفر تنزل کرد.

تعداد افراد ميليونر در آمريکا در سال گذشته نسبت به سال دو هزار و چهار 9 دهم در صد افزايش نشان ميدهد.

ميانگين ثروت ميليونرهای آمريکائی دو ميليون و دويست هزار دلار است که يک ميليون چهارصد هزار دلار آن سرمايه گذاری اختصاص داده شده است.

پژوهش موسسه "خدمات مالی تی ان سی" همچنين ميگويد از ميزان سرمايه گذاری ميليونرهای آمريکائی در سال گذشته کاسته شده است بطوريکه بيست و نه درصد آنها در بازار سهام و 32 در صد آنها در سبدهای سهام سرمايه گذاری نکرده اند.

سال گذشته همچنين سی و يک نفر به افراد ميلياردر آمريکائی نيز افزوده شد و تعداد کل ميلياردهای آمريکائی را به سيصد و هفتاد و يک نفر رساند که بيل گيت، سهامدار عمده شرکت کامپيوتری مايکرو سافت، با ثروتی معادل 50 ميليارد دلار در رأس افراد ثروتمند آمريکا و جهان قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG