لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

گفتار روز: بازتاب سرکشی حاکمان مذهبی ايران در سخنان معاون رئيس جمهور آمريکا


ديک چينی ، معاون رياست جمهوری آمريکا می گويد ، حاکمان مذهبی ايران ، کماکان به سرکشی خود از خواست جهانی در ارتباط با طرح اتمی خود ادامه ميدهند .

معاون رياست جمهوری آمريکا می گويد : حرکت اينان در جهت توليد سلاحهای اتمی ، بايد متوقف شود. آقای چينی می گويد : « لازم است رژيم ايران بداند که اگر در مسير فعلی خود باقی بماند ... جامعه جهانی نيز آماده خواهد بود ، عواقب و تبعات حاصل از رفتار ايران را بر ايران تحميل کند . ايالات متحده آمريکا ، بنوبه خود ، در ارتباط با رفتار غير مسئولانه رژيم ايران ، همه گزينه های خود را بصورت فعّال نگاه ميدارد . ايالات متحده نيز در همبستگی خود با ساير ملل جهانی پيام روشنی برای رژيم می فرستد و آن پيام اينست : ما به ايران اجازه نخواهيم داد صاحب سلاح اتمی شود .»

معاون رياست جمهوری آمريکا ، در مورد ساير چالش ها و معضلاتی که حاصل رفتار حاکمان ايران منجمله ، رفتار رژيم با مردم ايران است صحبت کرد : آقای چينی می گويد : « آمريکا از آرزوها و آمال دمکراتيک مردم ايران حمايت می کند . مردم ايران سالهاست که در چنگال يک رژيم فناتيک و متعصّب گرفتار مصيبت شده اند ... رژيمی که يکی از حاميان طراز اول ترور در جهان است. رئيس جمهوری فعلی ايران ، صراحتأ در مورد محو اسرائيل از نقشه جهان و نيز از جهان بدون آمريکا سخن گفته است. رئيس جمهوری ايران سخنان شنيعی در مورد ترديد خود نسبت به جنايات نازيها برزبان آورده است و به اين ترتيب خود را همرديف ساير منکران خيالباف جهان که واقعيت « هالوکاست » را ناديده ميگيرند قرار داده است. »

معاون رياست جمهوری آمريکا می گويد ، مردم ايران بايد اطمينان داشته باشند که مطلقأ ، مورد احترام و تکريم آمريکا قرار دادند و آمريکا برای کشور ايران برای تاريخ طولانی و فرهنگ و تمدن بزرگ ايران احترام بسيار قائل است و در کنار مردم ايران ايستاده است. معاون رياست جمهوری آمريکا می گويد ، ايرانيان نيز سزاوار آزادی و سزاوار رهائی از يوغ استبداد و ستمگری هستند.

XS
SM
MD
LG