لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

بوش: تصميم برکناری صدام درست بود


پرزیدنت بوش مسئولیت گرفتن تصمیم به جنگ درعراق بر اساس اطلاعات محرمانه نادرست را قبول کرده است، با این حال می گوید کاری درست بود.

آقای بوش پیش از ظهر چهارشنبه در چهارمین سخنرانی خود در باره عراق ، انتخابات را " نقطه عطف مهمی" در تاریخ کشور نامید و گفت پس از آن عراق تنها دمکراسی مبتنی بر قانون در جهان عرب خواهد بود. اما، اضافه کرد نباید انتظار داشت که تروریست ها در پی انتخابات عملیات خود را رها خواهند کرد.

رهبران دمکرات سنا در پیشاپیش سخنرانی آقای بوش یک کنفرانس خبری تشکیل دادند و گفتند رئیس جمهوری هنوز با مردم آمریکا " رو راست" نبوده و یک استراتژی واقعی را برای موفقیت در عراق تهیه نکرده است.

" هری ريد" رهبر اقلیت سنا گفت ۴۱ سناتور – که همه دمکرات هستند- در نامه ای به پرزیدنت بوش از او خواسته اند وضع در عراق را پس از انتخابات روشن سازد و واضح تر در باره آنچه در آنجا می گذرد سخن بگويد.

آقای بوش اظهار داشت در واشنگتن بعضی ها می خواهند که آمریکا بسرعت از عراق خارج شود، و گفت او به دقت به تمام بحث ها گوش کرده ، اما به این نتیجه رسیده است که تعیین یک ضرب الاجل مصنوعی برای خروج، فاجعه بار خواهد بود.

XS
SM
MD
LG