لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۱

بوش: آمريکا کمتر ازپيروزی کامل در عراق را نمی پذيرد


پرزيدنت بوش تنظيم جدول زمانی مشخصی برای فراخوانی سربازان آمريکائی از عراق را رد کرده است و ميگويد آماده شدن نيروهای عراقی در بعهده گرفتن مسئوليت عمليات امنيتی مستلزم زمان و شکيبائی است.

پرزيدنت بوش که در آکادمی نيروی دريائی آمريکا در آناپوليس در ايالت مريلند سخنرانی ميکرد گفت تعيين ضرب الاجلی مصنوعی برای فراخوانی نيروهای آمريکائی فرستادن پيامی غلط برای متحدان آمريکاست و تروريست ها تصور خواهند کرد اگر بقدر کافی صبر کنند، آمريکا عقب نشينی خواهد کرد.

پرزيدنت بوش گفت دشمن در عراق ترکيبی از حاميان صدام حسين، اعضای القاعده و مخالفانی هستند که وی آنها را عراقی هائی عادی توصيف کرد که امتيازات رژيم صدام حسين را از دست داده اند.

پرزيدنت بوش گفت آمريکا با تروريسم از افغانستان تا عراق ، و تا آفريقا می جنگد.

پرزيدنت بوش گفت دشمن بايد شکست داده شود.

پرزيدنت بوش گفت آمريکا چيزی کمتر از پيروزی کامل را در عراق نمی پذيرد.

پرزيدنت بوش گفت تروريست ها در عراق با تروريست هائی که در يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به آمريکا حمله کردند، ايدئولوژی مشترکی دارند.

پرزيدنت بوش گفت آمريکا استراتژی جامعی را در عراق دنبال ميکند، که جزئيات آن در گزارشی که چند ساعت پيش از آن زير عنوان استراتژی ملی برای پيروزی در عراق منتشر شده بود، شرح داده شده است.

پرزيدنت بوش گفت نيروهای امنيتی عراق در سراسر آن کشور حاميان صدام و تروريست ها را تعقيب ميکنند.

پرزيدنت بوش گفت نيروهای آمريکائی سعی ميکنند عراقی ها را برای بعهده گرفتن مسئوليت تامين امنيت کشورشان، آماده کنند. وی افزود تعليم نيروهای امنيتی عراقی برای پيروزی در عراق و ايجاد عراقی دموکراتيک حائز اهميت اساسی است.

پرزيدنت بوش تاکيد کرد که نيروهای عراقی طی يک سال گذشته پيشرفتهايی واقعی داشته اند اما گفت که تعليم کامل آنان مستلزم صرف وقت و شکيبائی است.

پرزيدنت بوش گفت بيش از سی گردان عراقی مسئوليت اصلی کنترل بر مناطق خود را برعهده گرفته اند .

پرزيدنت بوش گفت نسل جديدی از افسران عراقی در حال تعليم است . او اضافه کرد عراقی ها اکنون صاحب نيروی هوائی کوچکی هستند و نيروی دريائی جديد عراق اکنون از بنادر آن کشور حراست ميکند.

پرزيدنت بوش گفت نيروهای آمريکائی تا زمانی که برای تکميل ماموريت شان لازم است در عراق خواهند ماند.

پرزيدنت بوش گفت اگر فرماندهان در محل بگويند سربازان بيشتر ضروری است ، وی سربازانی بيشتر اعزام خواهد کرد.

پرزيدنت بوش گفت انتخابات آتی عراق اين پيام را خواهد فرستاد که عراقی ها مرعوب تروريست ها نخواهند شد .

پرزيدنت بوش گفت عراقی ها برای ايجاد يک دموکراسی در قلب خاورميانه شجاعت و شهامت از خود نشان ميدهند و پيشرفت ميکنند و قول داد که آمريکا برای موفقيت به آنها کمک کند.

پرزيدنت بوش تاکيد کرد که مردم آمريکا از سربازان خود، و از دموکراسی قوی خود که در چارچوب آن می توانند آشکارا عقايد و نظراتی متفاوت را ابراز کنند حمايت خواهند کرد.

پرزيدنت بوش گفت پيروزی هنگامی تحقق خواهد يافت که تروريست ها ديگر نتوانند دموکراسی را در عراق تهديد کنند.

سخنرانی پرزيدنت بوش در شرايطی ايراد شد که وی برای تشريح سياست هايش در جهت تکميل عمليات تحت رهبری آمريکا در عراق زير فشار فزاينده سياسی است.

خانم نانسی پلوسی رهبر اقليت دمکرات مجلس نمايندگان آمريکا درپاسخ به سخنرانی پرزيدنت بوش گفت قانونگزاران آمريکا بايد از رهنمودهای جان مرتا عضو دمکرات کنگره تبعيت کنند. آقای مورتا دو هفته پيش طی سخنانی خواستار خروج فوری نيروهای آمريکا از عراق شد.

سناتور جک ريد، سناتور دمکرات و عضو کميته نيروهای مسلح سنا اظهار داشت آمريکائيان حق دارند از يک ارزيابی صريح و روشن درمورد چگونگی عملکرد آمريکا در عراق آگاهی يابند. سناتور جان کری، کانديدای دمکرات ها در انتخابات اخير رياست جمهوری آمريکا گفت آقای بوش واقعيت های جاری در عراق را مورد توجه قرار نداده است.

پرزيدنت بوش با فشارسياسی فزاينده ای برای تشريح طرح خود درمورد تکميل عمليات جاری درعراق به رهبری آمريکا مواجه است.

XS
SM
MD
LG