لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۹

دادخواست عليه شرکت موزيک سونی بخاطر سی دی های حامل نرم افزار


شرکت موزيک سونی بی اِم جی، بخاطر نرم افزار ضد دزدیِ علمی، که بی سر و صدا در برخی از سی دی های خود نصب کرده بود، تحت تعقيب قانونی قرار گرفت.

روز دوشنبه اقامه دادخواستی برای تشکيل پرونده تسليم دادگاه شد که در آن گفته ميشود اين نرم افزار خود را وقتی که سی دی بر روی کامپيوتر نواخته ميشود، بطور اتوماتيک بر روی کامپيوتر نصب ميکند، و در نتيجه کامپيوتر را در معرض خطر هَکِر ها، يعنی خرابکاران کامپيوتر، قرار ميدهد، و اطلاعات راجع به اينکه صاحب کامپيوتر به چه نوع موسيقی گوش ميدهد را به خارج کامپيوتر ميفرستد.

دادستان کل تگزاس و يک سازمان حقوق ديجيتال که مرکزش در کاليفرنيا است، اين دادخواست را بر مبنای قوانين تازه ای که نرم افزار های جمع آوری و پخش اطلاعات در مورد صاحب کامپيوتر را محدود ميکنند، تنظيم کرده اند.

اينگونه نرم افزار ها "اسپای وِر" يا جاسوس افزار خوانده ميشوند. نرم افزار مزبور که بر روی ٥٠ سی دی منتشر شده شرکت سونی کار گذاشته شده بود، همچنين از اينکه آهنگی بيش از سه بار کپی شود، جلوگيری ميکند.

شرکت سونی بی اِم جی درباره اين دادخواست نظری نداد، اما گفت که همه سی دی هائی را که تا کنون فروخته نشده اند، باز خوانده است، و به آنها که سی دی حامل اين نرم افزار را خريده اند، اين امکان داده شده است که سی دی خود را با سی دی مشابهی بدون اين نرم افزار ، معاوضه کنند.

XS
SM
MD
LG