لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۴

روی کين باشگاه منچستريونايتد را ترک کرد


روی کين Roy Keane کاپيتان باشگاه انگليسی منچستريونايتد با صدور بيانيه تکاندهنده ای آن باشگاه را ترک کرد. اين اقدام دو هفته پس از آن بعمل می آيد که او در يک مصاحبه تلويزيونی مدار بسته تيم آنچنان هم تيمی هايش را بباد انتقاد گرفت که باشگاه منچستر از پخش آن خودداری کرد.

مقامات باشگاه با صدور بيانيه ای گفتند کاپيتان ۳۴ ساله با توافق دوجانبه با آن باشگاه قراردادش رافسخ کرد و حال آزاد است که به باشگاه ديگری بپيوندد.

کين پيشتر گفته بود که در پی انقضای مدت قراردادش با باشگاه منچستريونايتد در پايان فصل جاری آن باشگاه را ترک خواهد کرد. کين که ايرلندی است ماه ميلادی گذشته و دو روز پس از آنکه تيم کشورش نتوانست به بازيهای فينال جام جهانی فوتبال راه يابد با فوتبال بين المللی خداحافظی کرد.

او از سال ۱۹۹۳ برای منچستريونايتد بازی کرده بود و تا چندی پيش فرض بر اين بود که دوران بازيهای حرفه ای خود را با آن باشگاه بپايان خواهد رساند. کين گفت برای او روز غم انگيزی بود، ولی معتقد است که زمان آن فرارسيده است که او با اينکار به پيش برود.

باشگاه منچستريونايتد با کمک او هفت بار عنوان قهرمانی ليگ برتر فوتبال انگلستان و چهار بار عنوان قهرمانی جام فوتبال انگلستان را کسب کرد. بسياری از شخصيتهای برجسته فوتبال، روی کين را بعنوان يکی از بهترين بازيکنان و عامل اصلی موفقيت باشگاه منچستريونايتد طی دهه گذشته، مورد ستايش قرار داده اند.

کين در سال ۱۹۹۳ در ازای ۶.۴۳ ميليون دلار، مبلغی که در آن زمان بيسابقه بود از باشگاه ناتينگهام فارست به منچستر يونايتد انتقال يافت.

XS
SM
MD
LG