لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۷

هشدار رهبران سنی عراق در مورد دلسرد شدن مسلمانان سنی


رهبران سنی عرب در عراق هشدار دادند که عمليات وسيع نظامی آمريکا و عراق مسلمانان سنی عراق را از شرکت در انتخابات پارلمانی ماه آينده دلسرد ميکند.

رهبران عمده احزاب اهل سنت روز يکشنبه خواستار پايان دادن به عمليات نظامی شدند و ميگويند عمليات نظامی اخير با هدف ايجاد اخلال وآشوب اخلال در جريان سياسی عراق انجام ميشود.

نيروهای نظامی آمريکا و عراق به منظور جلوگيری از ورود گروهای ستيزه گر و تدارکات از سوريه دست به يک سلسله حملات تهاجمی در شمال غربی عراق زده اند.

در تحولی ديگر نيروهای ائتلاف در عراق به رهبری آمريکا ادعاها ئيرا که عزت ابراهيم الدوری، دستيار ارشد صدام حسين، رهبر سابق عراق مرده است تکذيب ميکنند. اعلاميه نيروهای ائتلاف در عراق ميگويد آقای الدوری هنوز تحت تعقيب است و ۱۰ ميليون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به دستگيری و يا محل قبر وی شود در نظر گرفته شده است.

مقامات آمريکا همچنين گزارش دادند دو تفنگدار نيروی دريائی و يک سرباز آمريکائی در دو حادثه جداگانه در خارج از بغداد جان سپردند. از سوی ديگر، بدنبال قتل دو نفر از وکلای صدام حسين، رهبر مخلوع عراق، در ماه گذشته، حدود هزار و صد نفر وکيل از گروه وکلای مدافع صدام حسين، کناره گيری کردند.

XS
SM
MD
LG