لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۷

سه نفر در انفجار مرکز بغداد کشته شدند


امروز مقامات عراق ميگويند يک بمب کار گذاشته شده در اتومبيلی در مرکز بغداد منفجر شد و به مرگ سه نفر و مجروح شدن دو نفر ديگر انجاميد.

انفجار در نزديکی دروازه های ناحيه شديداً تحت محافظت منطقه سبز رخ داد، جائی که مرکز عمليات دولت عراق، نيروهای آمريکا، و محل اقامت هيئت های اعزامی خارجی است.

در خبر ديگری، ارتش آمريکا ميگويد ٣٥ ستيزه گر در حمله نيروهای ائتلاف به پنج هدف در شهر کوچک عُبيده در غرب عراق در نزديکی مرز سوريه کشته شدند. مقامات ميگويند که ۲۵ ستيزه گر هم دستگير شدند.

نيروهای نظامی آمريکا و عراق، پيشاپيش انتخابات ماه آينده، به منظور جلوگيری از ورود گروه های ستيزه گر و تدارکات از خارج مرز ها، دست به يک سلسله حملات تهاجمی در ناحيه دره رود فرات زده اند.

در عين حال رهبران سنّی عرب در عراق خواستار پايان دادن به عمليات نظامی آمريکا شدند. آنها ميگويند اينگونه عمليات وسيع نظامی آمريکا و عراق در مناطق عمدتاً سنّی نشين، ممکن است مسلمانان سنّی عراق را از شرکت در انتخابات پارلمانی ماه آينده دلسرد کند.

در تحولی ديگر نيروهای ائتلاف در عراق به رهبری آمريکا ادعاهائی را که عزت ابراهيم الدوری، دستيار ارشد صدام حسين، رهبر سابق عراق، مرده است، تکذيب ميکنند. اعلاميه نيروهای ائتلاف در عراق ميگويد آقای الدوری هنوز تحت تعقيب است و ۱۰ ميليون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به دستگيری و يا يافتن محل قبر وی شود، در نظر گرفته شده است.

مقامات آمريکا همچنين گزارش دادند دو تفنگدار نيروی دريائی و يک سرباز آمريکائی در دو حادثه جداگانه در خارج از بغداد جان سپردند.

از سوی ديگر، بدنبال قتل دو نفر از وکلای صدام حسين، رهبر مخلوع عراق، در ماه گذشته، حدود هزار و صد نفر وکيل از گروه وکلای مدافع صدام حسين، کناره گيری کردند.

XS
SM
MD
LG