لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

آمريکا آماده کمک به اردن در تحقيقات بمب گذاريهای مرگبار هتل های امان


رهبران جهان حملات تروریستی روز چهارشنبه به سه هتل در امان پایتخت اردن را به شدت محکوم کرده اند.

پرزیدنت بوش روز پنجشنبه در گفت و گوئی تلفنی با ملک عبداله پادشاه اردن، تسلیت و همدردی خود را ابراز داشت. آقای بوش روز چهار شنبه در بیانیه ای اردن را از کمک کامل آمریکا به مجازات عاملان بمب گذاری ها مطمئن ساخت.

اتحاده عرب و شورای همکاری خلیج فارس حملات را شديدا محکوم کردند. شورای همکاری چنین اقدامات ددمنشانه ای را با ارزش های مذهبی و انسانی مغایر دانست و مخالفت خود با افراط گرائی، خشونت و ترور تکرار کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد تروریسم را یکی از جدی ترین تهديد هائی که متوجه صلح و امنیت بین المللی است نامید و بر لزوم نبرد با آن بار ديگر تاکید گذاشت.

خاویه سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، حملات را غیر قابل توجیه توصیف کرد و گفت تروریسم حمله با ارزش هائی است که برای تمام انسان ها اهمیت دارد.

چین، که در بمب گذاری های سه تن از اتباع خود را از دست داد، به ملک عبداله تسلیت گفت و اظهار داشت پکن آماده است برای نبرد با تروریسم همکاری با اردن و جامعه بین المللی را تقویت کند.

کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا حملات را فاجعه ای بزرگ توصيف کرد که نشان ميدهد افرادی هستند که بدون هيچ تاسفی جان انسان های بيگناه را ميگيرند.

کوفی عنان دبير کل سازمان ملل متحد ضمن تقبيح حملات درخواست از اعضای آن سازمان را برای پيشبرد نقشه ای جامع در مبارزه با تروريسم تکرار کرد.

XS
SM
MD
LG