لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۳

شش سرباز آمريکايی در دو انفجار جداگانه در عراق کشته شدند


ارتش آمریکا می گويد روز دوشنبه شش سرباز آمریکائی در انفجار جداگانه بمب هائی که در کنار خیابان کار گذاشته شده بود، کشته شدند.

چهار سرباز هنگام گشت در جنوب غربی بغداد، در نزدیکی يوسفيه، از پای در آمدند. دو تن ديگر در انفجاری مشابه در شمال بغداد، در نزديکی " بلد" جان باختند.

ارتش می گويد روز يکشنبه یک تفنگدار دريائی در انفجاری در نزدیکی فلوجه جانسپرد.

در این میان، در غرب عراق، در نزدیکی " کربيله" نيروهای آمریکا سحرگاه دوشنبه در یک حمله هوائی دو خانه امن را که گفته می شئد شورشيان از آنها استفاده می کردند درهم کوبيدند. مقامات آمریکائی می گويند در این حمله سردسته یک سلول القاعده کشته شد.

اطلاعیه ارتش آمریکا به تلفات بيشتر اشاره نمی کند. اما پزشکان محلی مدعی هستند که در بمباران، بالغ بر ۴۰ غیر نظامی، از جمله ۱۲ کودک کشته شدند. این ادعا مستقلا تائيد نشده است.

ارتش آمریکا درعراق همچنین گزارش می دهد يک عضو سعودی تبار القاعده را کشته است. او در وارد کردن جنگجويان خارجی و بمب اندازان انتحاری به کشور دست داشت.

به گفته مقامات آمریکائی، ابو سعود روز شنبه در نزديکی مرز سوریه ، زمانی که قصد داشت با اتومبیل از برابر سربازان ائتلاف فرار کند، همراه با سه سرنشين ديگر اتومبيل کشته شد.

در آخرين گزارشات از عراق، در انفجار یک اتومبیل بمب گذاری شده در شهر بصره در جنوب عراق، شمار زیادی کشته یا مجروح شده اند. گزارش های اولیه حاکی است انفجار شامگاه دوشنبه در یک محله بازرگانی که در آن رستوران ها و مغازه ها از مردم پر بودند، روی داد .

XS
SM
MD
LG