لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۱

آماده باش به سکنه سواحل جنوبی فلوريدا در مورد طوفان دريائی ويلما


رئيس سازمان ملی طوفان شناسی آمريکا ميگويد طوفان دريائی موسوم به ويلما، اگر طبق پيش بينی ها به فلوريدا اصابت کند، می تواند موجب تلفاتی سنگين شود.

ماکس مايفيلد اين نظر را چند ساعت پس از آن ارائه داد که شدت طوفان دريائی ويلما از شديد ترين طوفان های دريائی ثبت شده در اقيانوس اطلس بيشتر شد.

آقای مايفيلد به سکنه مناطق جنوبی فلوريدا توصيه کرد آماده باشند و گفت گرچه شدت اين طوفان ظرف چند روز آينده ممکن است بيشتر و يا کمتر شود، اما کماکان قدرت خود را در حد يک طوفان دريائی عمده حفظ خواهد کرد .

کانون طوفان دريائی ويلما اکنون در پانصد و بيست کيلومتری جنوب شرقی کوزموی مکزيک ، با گرد بادهائی که سرعت گردش آنها به دويست و هشتاد کيلومتر در ساعت ميرسد، بر فراز دريای کارائيب قرار دارد .

مسيری که طوفان دريائی ويلما در پيش گرفته است مسيری است که اگر عوامل جوی در آن تغييری ندهد به عبور روز جمعه از فراز کوبا و بخشی از شبه جزيره يوکاتان در مکزيک منجر خواهد شد، و روز شنبه می تواند به سواحل جنوبی فلوريدا برسد.

بارانهای سيل آسای اين طوفان دريائی هم اکنون در هائيتی موجب مرگ دست کم ده نفر شده است . هواشناسان برای جزاير کِيمون، و نيز برای جامائيکا و هندوراس بارانهائی سنگين را پيش بينی کرده اند.

XS
SM
MD
LG