لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۷

بوش جنگ در عراق و با تروريست هائی که قصد ايجاد امپراطوری افراطی اسلامی دارند را ضروری خواند


پرزيدنت بوش می گويد جنگ درعراق برای مبارزه جهانی با تروريست ها که قصد دارند يک " امپراتوری افراطی اسلامی" به وجود آورند، جنبه حياتی وضروری دارد.

پرزيدنت بوش طی سخنانی در روزپنجشنبه که کاخ سفيد آن را يک سخنرانی عمده توصيف کرد، افراط گرايان مسلمان را به کمونيست های قرن بيستم تشبيه کرد وگفت آن ها خواستارسلطه جوئی برجهان هستند.

پرزيدنت بوش گفت تروريست ها می خواهند کنترل عراق را دردست بگيرند و اين کشور را به عنوان پايگاهی برای سرنگون کردن دولت های ميانه رو خاورميانه به کار برند.

پرزيدنت بوش گفت افراط گرايان با افزايش قدرت، کوشش خواهند کرد که به توليد سلاح های کشتارجمعی دست زنند، اسرائيل را نابود کنند ودولت های غربی را منزوی سازند. پرزيدنت بوش افزود آمريکا ومتحدان آن مصمم هستند که نگذارند افراط گرايان اسلامی کنترل عراق ويا هرکشور ديگری را دردست گيرند. سخنرانی رئيس جمهوری آمريکا هنگامی ايراد می شود که نظرسنجی ها نشان می دهد سياست های پرزيدنت بوش در زمينه عراق، حمايت خود را درميان مردم آمريکا ازدست می دهد. رهبران حزب مخالف دمکرات آمريکا به چالش با محتوای سخنان پرزيدنت بوش برخاستند واظهار داشتند رئيس جمهوری کوشش می کند ارتباط کاذبی ميان عراق وحملات تروريستی ۱۱ سپتامبرسال ۲۰۰۱ قائل شود.

XS
SM
MD
LG