لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۳

جشن و سرور فلسطينيان در نوار غزه


هزاران تن از فلسطينيان در حالی که ابراز شادی می کردند، روز دوشنبه از اردوگاه های کثيف و محقر نوارغزه خارج شدند و به شهرک های برچيده شده يهودی نشين درنوارغزه ريختند تا پايان ٣٨ سال اشغال اسرائيل را جشن بگيرند.

وزارت امور خارجه آمريکا تکميل خروج اسرائيل را از نوارغزه مورد استقبال قرار داد وهمکاری اسرائيل و فلسطينيان را در اين مورد ستود. سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا ازحکومت خود مختار فلسطينی خواست که نظم و قانون را درمنطقه برقرار سازد.

جشن های نوارغزه که توام با هرج و مرج وآشوب بود، از رفح تا خان يونس در جنوب نوارغزه، تا شهرک های برچيده شده نتزاريم و دوگيت ادامه داشت.

برخی از فلسطينيان کودکان خود را نيز همراه آورده بودند تا شاهد صحنه باشند. ديگران در ميان زباله ها در جستجوی اقلام و اشيای يادگاری بودند. فلسطينيانی که جشن گرفته بودند، به استفاده ازسواحل منطقه پرداختند، سواحلی که ده ها سال فقط مختص استفاده شهرک نشينان اسرائيلی بود.

مقامات می گويند پنج جوان فلسطينی روز دوشنبه در آب های سواحل مديترانه که برای آن ها آشنا نبود، غرق شدند.

به گفته پزشکان فلسطينی، در نقاط ديگر نوارغزه در جريان تيراندازی گروهی از جشن گيرندگان به داخل خاک مصر در نواحی مرزی، يک فلسطينی جان خود را از دست داد و سه نفر ديگر مجروح شدند.

XS
SM
MD
LG