لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۸

پرزيدنت بوش و کنگره ٨/٥١ ميليارد دلار کمک بيشتر برای ايالات جنوب تصويب کردند


پرزيدنت بوش لايحه کنگره آمريکا برای ٨/٥١ ميليارد دلار اعتبار اضافی برای عمليات کمک رسانی به آسيب ديدگان ومناطق ويران شده در جريان توفان دريائی کاترينا را امضأ کرد.

هر دو مجلس سنا ونمايندگان آمريکا روز پنجشنبه لايحه مربوط به اين اعتبار را تصويب کردند.

آقای بوش گفتند که قربانيان طوفان نيازهای فوری دارند که بايستی بدون تأخير تأمين شوند و اضافه کردند که امکانات بيشتری لازم است تا که مردم بتوانند دوباره برروی پای خود بايستند.

پرزيدنت بوش و کنگره تا حالا ۶۳ ميليارد دلار برای کمک تصويب کرده اند.

از سوی ديگر ديک چينی معاون رئيس جمهوری آمريکا که روز پنجشنبه در سفر به ايالات آسيب ديده جنوب آمريکا از شهر نيواورلئان نيز ديدار کرد، گفت باز سازی مناطق ويران شده، "چالش عظيمی" به شمار می رود.

درهمين حال پرزيدنت بوش اعلام کرد تا کنون ٤٠٠ هزار خانواده برای دريافت کمک های فوق العاده نزد سازمان مديريت اورژانس فدرال ثبت نام کرده اند، اما لازم است که ده ها هزار خانواده ديگر نيز ثبت نام کنند.

پرزيدنت بوش همچنين روز ١٦سپتامبر را به عنوان يک روز ملی برای برگزاری مراسم دعا و يادآوری قربانيان طوفان کاترينا اعلام کرد.

پرزيدنت بوش و سازمان مديريت اورژانس فدرال به علت آنچه که عده ای آن را پاسخ کُند دولت به آسيب ديدگان ناميده اند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند.

يک نظرسنجی جديد حکايت از آن دارد که دو سوم آمريکائيان معتقدند آقای بوش می توانست بلافاصله پس از وقوع طوفان، به کمک مردم بشتابد.

درهمين حال حدود ١٥٠ نفر، ازجمله چند نفراز آسيب ديدگان ازطوفان، روزپنجشنبه با اجتماع در برابر کاخ سفيد، نسبت به نحوه برخورد رئيس جمهوری آمريکا با فاجعه، اعتراض کردند.

همچنان هزاران تن ازماموران پليس ونيروهای گارد ملی آمريکا، خانه به خانه در شهر نيواورلئان برای تخليه کامل شهر مشغول به کارند.

برخی از ساکنان نيواورلئان داوطلبانه شهر خود را ترک کرده اند، درحالی که عده ای ديگر با وجود خطر بيماری و آتش سوزی از ترک خانه هايشان امتناع ميکنند.

مأمورين در پی تخليه آب، اجساد بيشتری را مييابند و هشدار ميدهند که تلفات ممکن است به هزاران نفر برسد.

XS
SM
MD
LG