لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۵

پليس برای تخليه نيواورلئان روش مدارا با سکنه مانده در شهر را در پيش گرفته است


ديک چينی معاون رياست جمهوری آمريکا امروز راهی مناطق ساحلی آمريکا در خليج مکزيک شد تا آسيب های ناشی از طوفان دريائی کاترينا را از تزديک بررسی کند.

آقای چينی گفت عمليات نجات و امداد در ايالت می سی سی پی ، که هفته گذشته صحنه ويران شدن هزاران خانه در جريان عبور کاترينا بود، پيشرفت عمده ای داشته است. آقای چينی امروز در شهر گلف پورت ضمن ملاقات با مقامات محلی با سکنه شهر نيز گفتگو کرد.

پرزيدنت بوش گفته است آقای چينی عمليات نجات و امداد را ارزيابی ميکند و راههائی پيدا خواهد کرد تا موانع ناشی از بورکراسی در امور مختلف، از سکونت گرفته تا بهداشت عمومی را از ميان بردارد.

در همين حال پليس و افراد گارد ملی در نيواورلئان سراغ تک تک خانه ها رفته اند و سعی ميکنند با ملايمت هزاران نفر کسانی را که جان سالم بدر برده اند به ترک اين شهر ويران شده در طوفان دريائی متقاعد کنند.

ادی کامپس رئيس پليس ميگويد ماموران نخست توجه خود را به کسانی معطوف ميکنند که ميخواهند شهر را ترک کنند و بعد با توسل به حداقل زور ضروری، سراغ کسانی ميروند که حاضر به ترک شهر نيستند.

ری ناگين شهردار نيواورلئان سه شنبه شب دستور تخليه اجباری شهر را صادر کرده است.

چندين هزار نفر به رغم حريق های بزرگ و خطرات بهداشتی ناشی ازسيلاب های آلوده، کماکان در شهر باقی مانده اند.

يک سخنگوی مرکز کنترل بر امراض، مرگ چندين نفر را به احتمال قوی ناشی از باکتريهای آبی دانسته است

بيش از نيمی از شهر نيوارلئان پس از گذشت ده روز از اصابت کاترينا، که به شکسته شدن سدهای ويژه حراست از اين شهر پائين تر از سطح دريا منجر شد، کماکان زير سيلاب است.

شمار رسمی تلفات در لوئيزيانا و می سی سی پی، هنوز قريب سيصد نفر است، اما مقامات ميگويند با پائين رفتن سطح آب در نيواورلئان، و پيدا شدن اجساد کسانی که نتوانستند نجات پيدا کنند، بر شمار تلفات افزوده خواهد شد.

يک مقام بهداشتی لوئيزيانا ميگويد آژانس مديريت ملی خدمات اضطراری ،موسوم به فيما، برای آمادگی، سفارش بيست و پنج هزار کيسه ويژه پوشش اجساد را داده است.

XS
SM
MD
LG