لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

Editorial:“ Support for Iraq Terror Must End


Editorial: Support for Iraq Terror Must End

در روز چهارم ماه اوت، شورای امنيت سازمان ملل متحد باتفاق آراء قطعنامه شماره ۱۶-۱۸ را بتصويب رسانيد. قطعنامه حملات تروريستی را در عراق محکوم ميسازد.

بتازگی موج حملات تروريستی در عراق بيش از ۱۰۰ انسان را بقتل رسانيده است. شماری از کودکان، مأموران انتخاباتی، ديپلماتها و تعدادی از غير نظاميان عراقی و غير عراقی نيز در شمار مقتولين قرار دارند.

قطعنامه سازمان ملل متحد که از حملات اخير بعنوان "حملاتی بيشرمانه و دهشت آور" ياد می کند از کشورهای عضو سازمان ملل متحد موکدأ ميخواهد از رفت و آمد تروريستها از عراق به خارج و باالعکس جلوگيری کنند و اجازه ندهند اسلحه برای تروريستها و نيز کمکهای مالی برای آنها وارد عراق شود. علاوه بر اين، قطعنامه سازمان ملل متحد اهميّت همکاری کشورها را با عراق، بخصوص حمايت و همکاری همسايگان عراق را، اکيدأ ياد آور می شود. جان بولتن، سفير آمريکا در سازمان ملل متحد بخصوص از ايران و سوريّه ميخواهد حسن نيت خود را نشان دهند. سفير آمريکا می گويد: " ما از دولتهای ايران و سوريه می خواهيم به تعهدّات خود برای کمک به عراق عمل کنند و تعهدی را که در زمينه حمايت از ثبات عراق سپرده اند بمرحله عمل در آورند."

آقای بولتون می افزايد: " ما از همه کشورهای عضو، بخصوص از کشورهای عرب موکدأ ميخواهيم در يک چنين موقعيّت بحرانی بکمک عراق بشتابند." سفير آمريکا در سازمان ملل متحد می گويد: برغم حملات وحشت آور اخير، عراقيها کماکان به فعاليت خود برای تدوين قانون اساسی جديد کشور خويش ادامه ميدهند و خود را برای انتخابات آتی آماده ميسازند. آقای بولتن می گويد: قطعنامه سازمان ملل متحد اين واقعيت را برسميت می شناسد که عراقيها با همان خطرات تروريستی مواجهند که ديگر کشورها روبرو هستند.

پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا می گويد: تروريستهای خارجی برای دليل بخصوصی به عراق ميروند. پرزيدنت بوش می گويد: " آنچه که تروريستها را بوحشت انداخته است، همين جنبش آزادی طلبی است. تروريستها از يک جامعه مدنی که در آن پيروان ِ اديان و مذاهب گوناگون و عقايد و افکار مختلف در کمال صلح و آرامش در کنار يکديگر زندگی کنند وحشت دارند. در يک جامعه متمدن زنان دارای همان حقوقی هستند که مردان، و همين مساله برای تروريستها خوش آيند نيست، امّا چه بخواهيم و چه نخواهيم، اين جنبش بسوی آينده پيش می رود."

پرزيدنت بوش می گويد: تروريسم سبب نخواهد شد آمريکا از کمک به مردم عراق برای رسيدن به مقصود دست بردارد. پرزيدنت بوش می گويد: تروريستها غريزه حفظ نفس و حفظ بقاء را در ميان ما و نيز وظيفه حفاظت از متحدان ما و لزوم ترويج و اشاعه آزادی و دموکراسی را در سراسر جهان درک نميکنند.

XS
SM
MD
LG