لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۹

بازجوئی پليس بريتانيا و ايتاليا از پنج مرد درارتباط با حملات به لندن


پليس بريتانيا و ايتاليا از پنج مردی بازجوئی ميکنند که در ارتباط با اقدام به بمب گذاری هفته گذشته در سيستم حمل و نقل شهری لندن دستگير شده اند.

در لندن ، بازجويان امروز، شنبه، گفتند بازجوئی از دست کم چهار مظنون در بمب گذاريهای ناشيانه روز بيست و يکم ژوئيه در سه ايستگاه مترو و يک اتوبوس را آغاز کرده اند.

دو نفر از مظنونين ، يکی ابراهيم مختار سعيد، وديگری، رمزی محمد، به اقدام برای انفجار در سيستم حمل و نقل عمومی، و فرار، پس از منفجر نشدن بمب ها، متهم شده اند. اين دو ، روز جمعه در جريان يک رشته عمليات هيجان انگيز پليسی در لندن دستگير شدند.

مردی ديگر، بنام ياسين حسن عمر، که به اقدام برای بمب گذاری در يک ايستگاه مترو در مرکز لندن مورد ظنّ است، روز چهارشنبه در بيرمنگهام بازداشت شد.

در عملياتی جداگانه در رم، روز جمعه پليس ايتاليا ، حسين عثمان، يک بمب گذار مظنون ديگر را دستگير کرد. گفته می شود او که گذرنامه بريتانيائی دارد ، متول اتيوپی است.

در اين ميان، ماموران و کارآگاهان در سراسر بريتانيا و ايتاليا به جستجو برای يافتن افراد ديگری که ممکن است در هر يک از دو حمله به سيستم حمل و نقل شهری لندن دست داشته باشند، ادامه می دهند.

. در رم، مقامات ايتاليا برای رسيدگی به درخواست بريتانيا در مورد استرداد عثمان حسين نخستين جلسه خود را تشکيل داده اند . در همين حال پليس در باره مسير فرار او به ايتاليا تحقيق می کند. وزير کشور ايتاليا می گويد پليس در دست کم پانزده محل در رم و شهرهای ديگر سرگرم جستجو است.

XS
SM
MD
LG