لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۳

يازدهمين دور مسابقات قهرمانی جهانی شنا 


در يازدهمين دور مسابقات قهرمانی جهانی شنا در مونترال در کانادا، اوتيلا يدرزيکزاک با کسب مدال طلای شنای پروانه زنان در مسافت ۲۰۰ متر رکورد جهانی خودش را شکست. يدرزيکزاک مسير مسابقه را در ۲ دقيقه و ۵ ثانيه و ۶۱ صدم ثانيه شنا کرد که ۱۷ صدم ثانيه سريعتر از رکورد قبلی خود او است که در ماه اوت ۲۰۰۲ در برلن بجای گذاشت.

شناگر استراليايی جس شيپر با اختلاف ۴ صدم ثانيه به مدال نقره و يوکو ناکانيشی از ژاپن با شنای مسير مسابقه در ۲:۰۹:۴۰ دقيقه به مدال برنز اين رشته دست يافت.

در کرال پشت زنان در مسافت ۵۰ متر جيان رونی مدال طلای اين رشته را بگردن آويخت. رونی مسافت مسابقه را در ۲۸.۶۳ ثانيه شنا کرد. گئو چنگ از چين، با اختلاف ۶ صدم ثانيه در مکان دوم و بوشسکالته شناگر آلمانی با طی مسير مسابقه در ۲۸.۷۲ ثانيه در مکان سوم جای گرفت.

در شنای مردان، در شنای ۱۰۰ متر، فيليپو مگنينی شناگر ايتاليايی صاحب مدال طلا شد، در حاليکه مايکل فلپس شناگر آمريکايی، برنده شش مدال طلای المپيک تابستان گذشته در آتن بگونه ای غيرمنتظره در مکان هفتم قرار گرفت.

مگنينی مسير مسابقه را در ۴۸.۱۲ ثانيه شنا کرد که ۱۶ صدم ثانيه سريعتر از رولان شومان شناگر آفريقای جنوبی و برنده مدال نقره المپيک بود. ريک نيتلينگ شناگر ديگر از آفريقای جنوبی با ۴۸.۳۴ ثانيه به مدال برنز دست يافت.

فلپس که مسير مسابقه را در ۴۸.۹۹ ثانيه بپايان رساند، سپس در شنای مختلط انفرادی در مسافت ۲۰۰ متر صاحب مدال طلا شد. فلپس که رکورددار جهان در اين رشته است، مسير ۲۰۰ مسابقه را در ۱:۵۶:۶۸ دقيقه شنا کرد. شناگر مجارستانی با طی مسير مسابقه در ۱:۵۷:۶۱ به مدال نقره دست يافت و در عين حال صاحب رکورد اين رشته در ميان شناگران اروپائی شد.

XS
SM
MD
LG