لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۹

افراد مظنون به بمب گذاری های هفته گذشته همچنان درلندن هستند


پليس بريتانيا می گويد براين باور است که افراد مظنون به بمب گذاری های هفته گذشته در ايستگاه های مترو لندن ويک اتوبوس دو طبقه که با شکست مواجه شد، همچنان در لندن هستند و احتمالا خود را آماده حمله جديدی می کنند.

پليس روز دوشنبه نام دو نفر از آنان را اعلام کرد. اين دو نفر، ياسين حسن عمر، ۲۴ ساله و مختار سيد ابراهيم ۲۷ ساله هستند. شخص اخيرالذکر، به مختار محمد سيد نيز شهرت دارد.

عکس های هرچهار نفرکه به وسيله دوربين های امنيتی برداشته شده است، از تلويزيون بريتانيا پخش شد. مظنونان، هنگامی که بمب های آن ها روز ۲۱ ژوئيه در سه ايستگاه مترو و يک اتوبوس منفجر نشد، بلافاصله فرار کردند.

مقامات همچنين نوع خاص ظرف غذای پلاستيکی را ، که در چهار بمب منفجر نشده و پنجمين بمب ديگری که روز شنبه پيدا شد، به کار رفت، تشخيص داده است. پنجمين وسيله انفجاری را ظاهرا بمب انداز پنجم رها کرده بود.

پليس از مردم خواسته است هرگونه اطلاعاتی را که در مورد مظنونين يا فروش اخير چنين ظروفی در اختيار دارند ارائه دهند.

پليس می گويد پنجمين مرد نيز که ظاهرا بمبی را در يک پارک لندن کارگذارده بود، ممکن است فراری باشد.

درهمين حال تونی بلرنخست وزيربريتانيا روز دوشنبه اظهار داشت بريتانيا از کشته شدن يک مرد برزيلی که پليس لندن اشتباها او را به عنوان يک تروريست به ضرب گلوله از پای در آورد، " شديدا متاسف" است.

پليس روز جمعه گذشته جين چارلز دومنه زس Jean Charles de Menezes شهروند برزيلی را که در حال فرار بود، پس از آن که به دستور پليس توقف نکرد، در يک ايستگاه مترو هدف گلوله قرار داد.

سلسو آمورين وزير امورخارجه برزيل روز دوشنبه در لندن اظهار داشت در جريان نبرد با تروريسم به حقوق بشربايد احترام گذارده شود.

XS
SM
MD
LG