لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۰

بازجوئی پليس بريتانيا از دو مرد مظنون به بمب گذاری


مقامات پليس بريتانيا ميگويند مردی که در ايستگاه مترو روز جمعه به ضرب گلوله کشته شد به بمب گذاری های اخير در مترو لندن مربوط نبوده است.

در اطلاعيه اي پليس بريتانيا اين تيز اندازي را "تراژيک" خوانده، و از طرف پليس شهر لندن اظهار تأسف کرده است. مقامات اظهار کردند که اين مرد پس از بمب گذاري هاي پنجشنبه تحت تعقيب بوده و از دستور پليس براي ايستادن در ايستگاه مترو سر پيچي کرده بوده است.

شاهدان عيني گفتند مأمورين لباس شخصي اين مرد، که با چهره آسيائی بنظر ميرسيد را دنبال کرده، و در مترو هدف گلوله قرار دادند.

اطلاعات تازه ای در پی بازجوئی پليس بريتانيا از دو مردي که در ارتباط با بمب گذاری های نافرجام در سيستم حمل و نقل شهری لندن در روز پنجشنبه دستگير شده اند، بدست آمده است.

مردم بريتانيا روز شنبه را با ديدن تصويرهای چهار مهاجم مظنون در صفحات اول روزنامه ها آغاز کردند. پليس عکس ها را منتشر کرده و از مردم خواسته است به شناسائی مظنونين کمک کنند. مقامات می گويند آثار برجا مانده از بمب هائی که منفجر نشد، به بمب گذاری های 7 ژوئيه که 56 تن را کشت شباهت دارد.

کارشناسان می گويند هدف های انتخاب شده در هر دو حمله ، و نيز نوع کوله پشتی هائی که به کار رفت نشان می دهد حملات دوگانه در لندن ممکن است به وسيله همان گروه تروريستی طرح ريزی شده باشد.

در اين ميان، شهردار لندن، دستوری را که به پليس برای تيراندازی به سوی بمب اندازان انتحاری مظنون و کشتن آنها داده شده، تائيد کرده است.

XS
SM
MD
LG