لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۱

عراق امروز هم  صحنه بمب گذاريهای انتحاری بود


بمب گذاريهای انتحاری در عراق امروز نيز در شرايطی ادامه داشت که مقامات در جنوب بغداد در تلاش بودند اجساد ذغال شده دهها نفر قربانيان انفجار انتحاری ديروز در شهرک مُسيّب را شناسائی کنند.

ديروز يک بمب گذار انتحاری با منفجر ساختن خود در کنار يک کاميون نفت کش ، موجب انفجاری شد که علاوه بر نابود کردن مرکز شهرک مُسيّب دست کم هفتاد نفر را کشت و بيش از هشتاد نفر ديگر را مجروح کرد.

امروز در بغداد دست کم هشت عراقی در چهار بمب گذاری عليه کاروان های پليس و ارتش کشته شدند. در کرکوک نيز انفجار بمب در جاده موجب کشته شدن يک سرباز آمريکائی و مجروح شدن سه نفر ديگر شد.

در همين حال ابراهيم الجعفری نخست وزير عراق که به ايران رفته است امروز در تهران با محمد خاتمی که دوران رياست جمهوری اش رو به پايان است ملاقات کرد . آقای خاتمی با وعده افزايش همکاريهای امنيتی با عراق از آقای الجعفری استقبال کرد . آقای خاتمی سفر نخست وزير عراق را به ايران يک نقطه عطف در مناسبات دو کشور ناميد که در دهه هشتاد، هشت سال با يک ديگر جنگيدند. اين دو رهبر شيعه قرار است چند موافقتنامه عمده در امور انرژی امضاء کنند که همکاری برای ايجاد يک خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از آسيای مرکزی به عراق از طريق ايران از جمله آنهاست.

XS
SM
MD
LG