لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۴

بلر خواستار سختگيری بيشتری درمورد قوانين مهاجرتی بريتانيا شد


تونی بلر نخست وزير بريتانيا به دنبال حملات هفته گذشته به سيستم متروی لندن پيشنهاد کرده است سختگيری بيشتری درمورد قوانين مهاجرتی بريتانيا منظور شود تا بتوان افرادی را که باعث ايجاد نفرت و خشونت می شوند، به گونه ای آسان تر اخراج کرد.

آقای بلرکه روز چهارشنبه در مجلس عوام بريتانيا سخنرانی می کرد، به قانونگذاران گفت دولت او به زودی بررسی يک قانون ضد تروريسم را آغاز خواهد کرد.

در همين حال پليس بريتانيا در جستجوی کسی است که احتمالا حملات روز پنجشنبه گذشته را رهبری می کرد. در اين حملات بيش از ۵۲ نفر جان خود را ازدست دادند و حدود ۷۰۰ نفر مجروح شدند. مقامات مسئول احتمال می دهند چهار بمب گذار، از کمک ديگران برخوردار بودند و همدستان آن ها ممکن است همچنان در بريتانيا باشند.

مقامات بريتانيا هويت افراد مظنون را رسما فاش نساخته اند، اما گزارش های خبری حکايت از آن دارد که دست کم سه نفر از بمب گذاران بريتانيائی های پاکستانی تبار بودند.

درهمين حال ماموران پليس روزچهارشنبه، يعنی يک روز پس از آن که تحقيقگران نتيجه گيری کردند که به نظرمی رسد يک کارخانه بمب سازی در شمال شهر " ليدز" وجود داشته است، به چند حمله جديد در فاصله ای نزديکتر به لندن دست زدند.

XS
SM
MD
LG