لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۷

محمود احمدی نژاد در مقام رئيس جمهوری منتخب ايران خواستار وحدت ملی  شده  است


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری منتخب تندروی ايران در پی پيروزی در انتخاباتی که کشور را از نظر طبقاتی و ايدئولوژی با تفرقه و دودستگی مواجه ساخت خواستار وحدت ملی شده است.

آقای احمدی نژاد امروز، شنبه، در نخستين سخنرانی خود به عنوان رئيس جمهوری منتخب، ساختن ايرانی مدرن، پيشرفته و اسلامی را که سرمشقی برای جهان باشد هدف و خواست خود اعلام کرد .

نتايج رسمی نشان ميدهد آقای احمدی نژاد که شهردار تهران است شصت و دو درصد آرای دومين دور رای گيری در انتخابات رياست جمهوری را کسب کرده است. آرای علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس جمهور سابق و رقيب آقای احمدی نژاد دراين رای گيری سی و شش درصد گزارش شده است.

آيت الله علی خامنه ای رهبر ارشد ضمن تبريک به رئيس جمهوری منتخب گفت دشمنان ايران از نتايج انتخابات ايران تحقير شدند.

تحليل گران ميگويند آقای احمدی نژاد از حمايت سکنه شهرهای مذهبی و مناطق فقير روستائی برخوردار شد حال آنکه آقای رفسنجانی حمايت ايرانيان پولدارتری را کسب کرد که نگران بازگشت به مقررات سخت و شديد اسلامی و دوری بيشتر از غرب اند

آقای رفسنجانی شکايت کرده است که ميليونها خرج مبارزات انتخاباتی غير منصفانه ای شد که هدف آن خراب کردن وجهه او و خانواده اش بوده است.

بورس سهام تهران امروز صحنه تنزلی عمده بود زيرا بسياری از سرمايه گذاران اقدام به فروش سهام خود کردند. وسائل ارتابط جمعی ايران ظاهرا در تلاش برای مقابله با ترس سرمايگذاران بيانيه ای را نقل کردند که ميگويد آقای احمدی نژاد در مبارزات انتخاباتی قويا از بازار سرمايه حمايت کرده است

XS
SM
MD
LG