لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

تمديد ٣ ساعته زمان رای گيری در دومين رای گيری انتخابات رياست جمهوری ايران


در ايران، رای دهندگان در دومين دور رای گيری در انتخابات رياست جمهوری به حوزه های رای گيری رفته اند تا از ميان دو کانديدای رقيب، که يکی از آن دو، يکی از باتجربه ترين سياستمداران کشور شناخته ميشود، و ديگری، جوان تری است که به تند روی شهرت دارد، يکی را انتخاب کنند.

علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس جمهور سابق امروز در تهران ضمن دادن رای قول داد که اگر انتخاب شود با افراطی گری مبارزه کند. اين روحانی ميانه رو همچنين قول بهبود مناسبات با غرب و انجام اصلاحات اجتماعی و سياسی داده است .

رقيب وی محمود احمدی نژاد شهردار تهران است که عهد کرده است از برنامه اتمی ايران در مقابل انتقادهای غرب دفاع کند. او که قبلا پاسدار انقلاب بود همچنين به رای دهندگان گفته است اگر انتخاب شود با فقر و فساد مبارزه خواهد کرد و سهم مردم را از ثروت نفتی کشور بالا می برد.

وزارت کشور زمان رای گيری را سه ساعت تمديد کرده است اما ميگويد بعضی از حوزه های رای گيری را ممکن است در واکنش به گزارش های حاکی از تخلفات ببندد.

محمد خاتمی رئيس جمهوری کنونی، که دوران رياست جمهوری اش رو به پايان است، نمی توانست برای سومين بار متوالی خواستار احراز اين مقام شود .

انتظار ميرود نتايج رای گيری روز شنبه روشن شود.

XS
SM
MD
LG