لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

اسرائيل ۴۰۰ فلسطينی را آزاد ميکند


کابينه اسرائيل آزاد کردن چهارصد زندانی فلسطينی را تصويب کرده است اما مقامات دولتی ميگويند کسانی که در حملات به اسرائيلی ها درگير بوده اند آزاد نخواهند شد.

به گفته يک مقام اسرائيلی، تصميم امروز کابينه برای آزاد سازی چهار صد زندانی فلسطينی با ۱۸ رای موافق در مقابل ۳ رای مخالف به تصويب رسيد.

صائب عريقات مذاکره کننده فلسطينی در مذاکرات صلح ضمن انتقاد از تصميم اسرائيل گفت مقامات اسرائيلی بهتر است در باره فهرست افرادی که آزاد می شوند با مقامات فلسطينی مشورت کنند.

اسرائيل قريب هفت هزار فلسطينی را در زندان دارد و هر تصميمی در باره آزادی زندانيان بر هر دو طرف تاثير عمده ای بجای ميگذارد.

اسرائيل پانصد زندانی فلسطينی را در فوريه گذشته در چارچوب يک توافق آتش بس با محمود عباس رهبر حکومت خود مختار فلسطينی آزاد کرد، اما آزادی چهار صد زندانی ديگر را که قرار بود به فاصله ای کوتاه انجام گيرد معلّق گذاشت و يادآور شد که فلسطينی ها به وعده خود برای خلع سلاح شبه نظاميان ستيزه گر عمل نکرده اند.

حکومت خود مختار فلسطينی ديروز اعلام کرد استخدام پنج هزار پليس جديد را برای تامين امنيت در بخش هائی از نوار غزه که اسرائيل قرار است خروج از آن مناطق را از اواسط ماه اوت شروع کند ، آغاز کرده است.

پليس های جديد فلسطينی پس از طی يک دوره آموزشی چهل و پنج روزه وارد خدمت خواهند شد.

XS
SM
MD
LG